Yeni Surfaceler Yüzünü Gösterdi

Microsoft, yeni kişisel bilgisayar modeli Surface’yi nihayet gün yüzüne çıkardı. Geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikle cihazlarını tanıtan firma, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Yeni Surfaceler Yüzünü Gösterdi

Microsoft özellikle de son zamanlarda yaptığı çalışmalarla önemli başarılara imza atıyor. Teknoloji severlerin ilgisini çeken firma, yepyeni bir sistemle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Birkaç gün önce düzenlediği lansmanla Surface Pro, Surface Laptop ve Surface Studio’yu tanıtan firma, Apple’nin sessizliğinden faydalanmaya hazırlanıyor. Teknik donanım açısından profesyonel bir kullanım amaçlayan firma, tasarım konusunda büyük farklılıklara imza atıyor.

USB-C Portları Olmayacak

Surface Pro 6 ve Laptop 2 donanım açısından başarılı görünse de, bir hayli tepki alacağa benziyor. Cihazlarda, USB-C portları olmayacak. Bundan dolayı da cihazların enerji noktasında daha verimli olması gerekiyor. Kullanıcıların bu durumdan pek de hoşnut olmayacağı tahmin ediliyor.

Cihazların bir diğer dikkat çeken noktası ise kullanılan ekran kartları oldu. Surface Studio’da Nvidio GTX 1070 mevcut. Bu da cihazda üst düzey profesyonel işlerin yapmasına bir engel teşkil ediyor. Firmanın Studio cihazının bir önceki modelinde Nvidia GTX 1060 kullanılmaktaydı. Yeni PC’deki ekran kartı bir önceki cihaza göre yüzde 50 daha hızlı performans verecek. Ancak bu performansın da kimi kullanıcılar için yeterli olmayacağı iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2018, 22:03

YORUM EKLE