Youtube'da Kanal ve Video Engelleme Nasıl Yapılır? Görmek İstemediğinizi Engelleyin!

İnternet ortamının en fazla içeriğe sahip platformlarından olan Youtube üzerinde ilgilenmediğiniz ya da görmekten hoşlanmadığınız birçok içerik bulunabilir. 2 kolay yöntemle bu sorunun çözümü mümkün!

Youtube'da Kanal ve Video Engelleme Nasıl Yapılır? Görmek İstemediğinizi Engelleyin!

İntenet ortamında en popüler içerik ortamı olan Youtube üzerinden, aradığımız her konu hakkında içeriğe ulaşmamız mümkün. Milyonlarca kullanıya sahip bu platform üzerinde çok sayıda kanal ve bu kanallara ait videolar bulunmakta. Youtube algoritması, sizin izlediğiniz videoları ve takip ettiğiniz kanalları gözlemleyerek, sizlere sürekli olarak yeni kanal ve içerik önerileri sunan bir sistemdir. Ancak bazen hoşlanmayacağınız türden kanal ve içerikler ile de karşılaşmanız olası. İntenet ortamında hemen hemen her şeyin bir çözümü olduğu gibi, bu sorunun da bir çözümü bulunuyor. Üstelik yapmanız gereken basit bir kaç adımla görmek istemediğiniz kanal ve videoları gizleyebilirsiniz. Bu 2 yöntem ise şu şekilde:

1. Youtube üzerinde Kanal ve Video Engelleme

Youtube’u kullanmayı tercih ettiğiniz şekilde açın (Youtube uygulaması ya da web sitesi üzerinden). Daha sonra görmek istemediğiniz içeriğin üzerinde bulunan menüye (üst üste 3 nokta) tıklayarak İlgilenmiyorum seçeneğine tıklayın. Ardından Youtube size nedenini soracak. Bu adımda ‘Bu Kanalla İlgilenmiyorum’ seçeneğini seçebilirsiniz. Ve işlem tamam. 

2. Bilgisayar Üzerinden Youtube Kanalı Engelleme

Chrome ya da Mozilla Firefox kullanarak Youtube a giriş yapıyorsanız indireceğiniz bir eklentiyle görmek istemediğiniz türden içerikleri gizlemeniz mümkün. Video Blocker eklentisini tarayıcınıza kurarak ilginizi çekmeyen içerikleri gizleyebilirsiniz. Video Blocker eklentisini kurduktan sonra Youtube’a girin. Ardından ilgilenmediğiniz içeriğin üzerine sağ tıklayarak ‘Block Videos From This Channel’ seçeneğine tıklayın. Bu işlemden sonra o kanal ile ilgili hiçbir video karşınıza çıkmayacak. Ayrıca Video Blocker eklentisine, görmek istemediğiniz kanalların adını tek tek yazabilir veya anahtar kelime ekleyerek  bir çok içeriği gizleyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 14:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler