Youtube'den ayrımcılık ve nefret söylemli videolara yasak!

YouTube'den ayrımcılık, ırkçılık ve nefret söylemli videolara yasak kararı. Alınan bu kararın ifade özgürlüğünü savunanların tepkisini çekeceği ifade ediliyor.

Youtube'den ayrımcılık ve nefret söylemli videolara yasak!

YouTube, nefret söylemine karşı yeni bir adım atma kararı aldı. Sosyal medya devinin aldığı flaş kararla; ayrımcılık ve ırkçılığı aklamaya çalışan veya öven videolar yasaklanacak. Alınan karar gereği, YouTube ırkçılık ve ayrımcılığı teşvik edici nitelikteki videoların paylaşımını yasaklıyor. YouTube’nin aldığı bu flaş karar, teknoloji firmalarının nefret söylemi ve şiddet videolarının yasaklanması konusunda taleplerinden kaynaklandığı belirtiliyor.

YouTube, firmanın nefret söylemi karşısında kuralları olduğunu belirterek nefret söylemi karşısnda daha büyük bir adım atılarak ayrımcılık ve ırkçılığın aklanmaya çalışıldığını ve artık bu yönde platform içerisinde yapılmış videoların yasaklanacağını duyurdu.

İfade Özgürlüğünü Savunanları Kızdıracak

YouTube’nin almış olduğu yeni kararın ifade özgürlüğünü savunanları kızdıracağı belirtiliyor. YouTube’da yeni politikaların oluşturulabilmesi için tavsiyeler bulunuyor ve birçok kişi YouTube’nin aldığı bu kararın tek başına yetersiz olduğunu savunuyor.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 11:00

YORUM EKLE

Popüler Haberler