Zoom Uygulaması yasaklanacak mı, bilgileri mi çalıyor? Zoom uygulaması güvenilir midir?

Derslerin internet üzerinde yapılamasına başlanması ile Zoom en çok kullanılan uygulamalardan birisi oldu. Peki Zoom Uygulaması yasaklanacak mı, bilgileri mi çalıyor? Zoom uygulaması güvenilir midir? İşte detaylar..

Zoom Uygulaması yasaklanacak mı, bilgileri mi çalıyor? Zoom uygulaması güvenilir midir?

Korona virüs sebebi ile dersler ve toplantılar Zoom isimli bir uygulama üzerinden gerçekleştiriyor. İntenet üzerinden telekonferans şeklinde gerçekleştirilen görüşmeler hakkında güvenlik problemi ile ilgili bir takım iddialar atıldı. Bunun üzerinde ABD’de Zoom uygulaması yasaklandı bu uygulama yerine Microsoft Teams kullanılmasına karar verildi.

Buna sebep olarak ise uygulamada bulunan güvenlik açıklarının bulunması gösterildi. Bundan böyle ABD’de Zoom eğitimlerde kullanılmayacak.

Peki Zoom Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Zoom online ders yapmaya yarıyor. Öncelikle Zoom’u intenet sitesinden indirip bilgisayara kurduktan sonra öğretmenler için new meeting, derse katılmak isteyen öğrenciler için join ve dersi planlamak için ise meeting seçeneğine basmak gerekiyor. Öğretmenler ID numarasını öğrencileri ile paylaştıktan sonra öğrenciler derse katılım gösterebiliyorlar.

Zoom 9 sene önce Eric Yuan tarafından ortaya çıkarıldı. Korona virüs sebebi ile kullanımı oldukça yükselen uygulama bir takım güvenlik açıkları içeriyor. Daha önce facebook ve whatsapp bilgilerinin açığa çıkmasına neden olduğu düşünülen Zoom’un bu kez de mail adresi ve fotoğrafları sızdırdığı ortaya çıktı. Bu sebeplerle Zoom’un pek güvenli olduğu düşünülmüyor.

Tüm gelişmelerden ilk sen haberdar ol! Mobil uygulamamızı indir, gündemin nabzını beraber tutalım! Şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Güncel haberlerden geri kalmak istemiyorsan, sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Haber manşetlerini merak eden herkes burada! Şimdi sen de Facebook’ta katıl aramıza! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 02:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler