Ssk emeklilik sorgulama Tc kimlik numarası ile sorgu ve e devlet şifresi ile giriş

Devlet tarafından sağlanan hizmet ile birlikte binlerce ssk'lı, bağkur'lu çalışan işçiler ne zaman emekli olacağını ve emeklilik şartlarını öğrenebilmekte. Uzun yıllar çalışma hayatlarına nokta koyacakları günü merak eden binlerce çalışan Ssk emeklilik sorgulama Tc kimlik numarası ile sorgu ve e devlet şifresi ile giriş başlığını sıklıkla internet üzerinden aratmakta. İşte konuya dair tüm detaylar haberimizde.

 Ssk emeklilik sorgulama Tc kimlik numarası ile sorgu ve e devlet şifresi ile giriş

Ssk emeklilik sorgulama işlemleri ile ilgili kafanıza takılan her türlü sorunun cevabını yazımızın içeriğinde mevcut. Emekli olabilmek için yerine getirmeniz gereken gereklilikleri tamamlamanız ardından emeklilik için başvuruda bulunduysanız maaşınızın ödenip ödenmeyeceğini dijital ortamda öğrenebilirsiniz.

Ssk emeklilik sorgulama

Henüz emekli değilseniz ve hangi tarihte emekli olabileceğinizi merak ediyorsanız dijital ortam üzerinden öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda ssk emekli maaşı sorgulama, hangi tarihte emekli olacağım tarzı sorulardan merak ettiğiniz tüm ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

Tc ile ne zaman emekli olurum

Yalnızca Tc numaranızı girip emekli olacağınız günü öğrenebileceğiniz bir sistem yoktur. Eğer e-devlet sistemine giriş için bir şifreniz bulunuyorsa o zaman e-devlet’e girerek sgk-normal şartlarda ne zaman emekli olurum başlıklı sekmeye girerek emeklilik yaşınızı ve emeklilik için gereken şartları öğrenebilirsiniz. Ayrıca e-devlet sisteminden emeklilik yaşınızı da https://www.turkiye.gov.tr/sgk-ne-zaman-emekli-olabilirim sayfasına girerek bilgi alabilirsiniz.

Emekli sandığı emeklilik yaşı hesaplama ekranı

Emekli sandığı üzerinden hangi gün ne tür şartlar altında emekli olabileceğinizi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun oluşturmuş olduğu emeklilik hesaplama sayfasından hızlıca öğrenebilirsiniz. Bu hesaplama ekranına ise https://uyg.sgk.gov.tr/HizmetHesabi4c/ linkine tıklayarak girebilirsiniz. Sistemin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmalısınız.

Ne kadar emekli maaşı alırım ?

Emekliliğe yeni mi başvurdunuz? Ya da ne kadar emekli miktarı alacağınızı mı bilmiyorsunuz? Emekli olduğunuz zaman alacağınız emekli maaş miktarı birçok duruma bağlı olarak çeşitlilik gösterebilir.

Emeklilik başvuru takip

Emeklilik için başvuruda bulunduğunuz zaman yapmış olduğunuz başvurunuzun hangi aşamada olduğunu, başvuru dilekçenize istinaden en son hangi işlemlerin uygulandığı, aylığınızın ödenmeye başladığını veya başlamadığını Sosyal Güvenlik Kurumu evrak sitesine girerek kolaylıkla başvurunuzun takibinde olabilirsiniz.

Sgk emeklilik sorgulama

Sosyal Güvenlik Kurumu emekli maaşların sorgulanma işlemlerini e-devlet sisteminden yapılır. Her türlü sigorta çeşitleri için sorgulama bölümleri bulunan e-devlet sisteminde sorgulamanın nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler yazımızın devamında.

Ssk emeklilik sorgulama tc kimlik no ile

Ssk emeklilik sorgulama işlemleri sadece T.C. numarası ile şifresiz bir şekilde yapılamaz. Bunun dışında SSK’dan alacağınız maaşın miktarını, aylığın yatırılma zamanını, aylık üzerindeki kesinti bilgilerini yani tüm bilgileri e-devlet sisteminde bulunan SGK-4A aylık bilgisi sekmesinden kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

Bağkur maaş sorgulama tc kimlik no ile

Bağkur emeklilik maaşı sorgulaması da ssk sorgulama işleminde olduğu gibi sadece T.C. kimlik numarası girilerek yapılamaz. Bağkur emekli maaş miktarınızı, maaşınızın yatırılma tarihi, aylıkta yaşanacak olan kesintiler gibi her türlü bilgiyi e-devlet üzerinden öğrenebilirsiniz. E-devlette SGK-4B aylık bilgisi başlığına tıklayarak bağkur emekli maaşı hakkında, kolaylıkla istediğiniz sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Memur emekli maaşı sorgulama tc kimlik no ile

Emekli sandığı emekli maaşlarının da sadece  T.C. ile birlikte şifresiz bir şekilde sorgulanabilme durumu bulunmamaktadır. Tüm maaş çeşitlerinin sorgulama işlemlerini e-devlet sistemine girerek yapabilirsiniz. E-devlet sisteminde bulunan SGK-4C aylık bilgisi başlığına tıklayarak sorgulamanızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2020, 11:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler