15 Temmuzda eczane ve noterler açık olacak mı? 15 Temmuz resmi tatil mi?

15 Temmuz'a kısa bir süre kaldı ve binlerce kişi 15 Temmuz'da eczane ve noterler açık olacak mı, 15 Temmuz resmi tatil mi sorularının yanıtını aramaya başladı. 15 Temmuz'da hizmet verecek bankalar, PTT şubeleri, hastaneler ve eczaneler kamuoyuna duyuruldu.

15 Temmuzda eczane ve noterler açık olacak mı? 15 Temmuz resmi tatil mi?

15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ tarafından düzenlenen darbe kalkışması başarısızlıkla sonuçlanmış ve  darbe gecesinde cuntacılara karşı mücadele verirken şehit düşen vatandaşı anmak ve demokrasi zaferini kutlamak için 15 Temmuz resmi tatil olarak ilan edilmiştir.

PTT 15 Temmuz’da Açık Olacak mı?

15 Temmuz tarihine kısa bir süre kala vatandaşların en çok araştırdığı konu başlıkları arasında 15 Temmuz’da PTT’nin açık olup olmayacağı yönünde. Geçtiğimiz yıllarda 15 Temmuz’da yalnızca büyük PTT şubeleri hizmet vermekteydi. Bu bağlamda PTT şubelerine gitmeden önce şube ile irtibata geçmeleri önerilmekte.

15 Temmuz’da Hastaneler Açık Olacak mı?

15 Temmuz resmi tatil olduğundan hastaneler açık olmayacak. Hastanelerde nöbetçi doktorlar ve acil servisler görev yapacak. Hastaneye gidecek olan vatandaşlar randevusuna gitmeden önce hastane ile irtibata geçmelidir.

15 Temmuz’da Eczaneler Açık Olacak mı?

İlaçlarını almak isteyen vatandaşlar 15 Temmuz günü yalnızca nöbetçi eczanelerden hizmet alabilecek. Hangi eczanelerin nöbetçi eczane olduğuna ikamet ettiğiniz ilin İl Sağlık Müdürlüğü resmi web sayfasına giriş yaparak erişmeniz mümkün.

15 Temmuz’da Bankalar Açık Olacak mı?

Para transferi, kredi/ kredi kartı başvurusu vs. işlemler için banka şubelerine gitmeyi düşünen vatandaşlar 15 Temmuz’da şubeler kapalı olacağından hizmet alamayacak. Ancak bankaların dijital uygulaması, intenet bankacılığı ve ATM’ler 15 Temmuz’da hizmet vermeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2019, 09:05

YORUM EKLE

Popüler Haberler