18 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Tüm dünyayı dört bir yandan sarmış olan koronavirüs salgını ile ilgili alınan önlemler ve tedbirler devam etmektedir. Yapılmış olan açıklamalar arasında sokağa çıkma yasağının 18 yaş altına da gelebileceği konuşulmaktadır. Peki, 18 yaş altı kişiler için sokağa çıkma yasağı geliyor mu? İşte detaylar...

18 yaş altındakilere sokağa çıkma yasağı gelecek mi?

Türkiye genelinde en çok İstanbul'da yayılmış olan korona virüs salgınının önüne geçmek adına yetkililer çalışmalarına devam ederken yeni tedbirler de almaya devam etmektedirler. Bu akşam saatlerinde canlı yayında yapılan açıklamalar sonucunda dikkat çeken bir diğer alınacak önlemler arasında ise sokağa çıkma yasağının 65 yaşından 60 yaşa indirilebileceği bir de bunun yanında 18 yaş altı vatandaşlarımız için de sokağa çıkma yasağı gelebileceği konuşulmaktadır. Alınacak diğer önlemler arasında da toplu taşımalarda düzenlemeler ve yeniliklerin yapılacağı da kamuoyuna duyuruldu. Peki, 18 yaş altı kişiler için sokağa çıkma yasağı geliyor mu? İşte detaylar...

En iyi il Ankara!

Açıklama yapılmasının ardından kurallara uyan ve sosyal olan izolaysona en iyi şekilde uyan iller arasında en başta olmak üzere Ankara ili yer almaktadır. İstanbul'da ise koronavirüs salgını nedeni ile koyulmuş olan kurallara ve sosyal izolasyona uyulmadığı ve bunedenden dolayı da bazı sorunların yaşandığı görülmektedir. 

Yeni açıklanan karar!

Yapılmış olan açıklamada sosyal mesafeyi ve kuralların uyulmasını sağlamak için yeni önlemlerinde yayınlanacağı söz konusu oldu. Masaya yatırılmış olan yeni genelgeye göre İstanbul'luları etkileyecek olanlar şunlar;

İstanbul'da denetimlerin devam edilmesi ile özel araçlar kapsamının dışında gezip tozacağınız bir bölge bulunmamaktadır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne ait olan birçok toplu taşıma araçlarının yapmış olduğu seferlerinin yeterli olmamasından dolayı sosyal izolasyon açısından sıkıntılar yaşanmaya devam ediyor. Bu nedenden dolayı da yapılan seferlere düzenleme getirilerek seferlerin sayısında artış yapılacaktır.

Yeni gelen açıklamaların ardından İstanbul iline getirilen giriş çıkışların kısıtlanması durumunda ülkemiz adına pozitif sonuçlara adım atıldı. Birkaç gün süre içinde gelişen sonuçlara bakılmasının ardından ise özel araçlar ile şehir dışına çıkışlara ve girişlera yasak gelecek. Yalnızca Çerkezköy, Gebze gibi bazı bölgelerde çalışanlar için özel izin belgesi alacak.

Alınan haberlere bakacak olursak İstanbul ilinin %85'i seyahate çıkamıyor. Seyahat başvuruları ise günden güne artarak toplamda 100 binin üzerinde başvuru bulunmaktadır. Vatandaşların seyahat izni için başvuruda bulunması yine de olumlu olarak sonuçlanmamaktadır çünkü ölüm ve hastalık dışında kimseye seyahat izin belgesi verilmemektedir.

İstanbul'da koronavirüs salgının daha fazla yayılmasının önlenmesi için 65 yaş ve üstü olanlara gelen sokağa çıkma yasağının 60 yaşa indirilecek. Virüs kaptığı halde hastalık belirtileri göstermeyen 18 yaş ve altı grup için de sokağa çıkma yasağı getirilmesi planlanıyor.

Gündemde neler oluyor şimdi öğren! Mobil uygulamamızı hemen indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Günün kritik olayları hakkında kaçırmak istemeyeceğin paylaşımlar bu hesapta! Haberport’uInstagram’da hemen takip et >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Güncel haberler hakkında yorumlarını dile getirmek istiyorsan, sen de Facebook Grubumuza katıl! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 03 Nisan 2020, 20:49

YORUM EKLE

Popüler Haberler