2 Aydır Aranıyordu, Ağaçta Asılı Olarak Bulundu

Çukurova Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Yusuf Özcan, 28 Mayıs'ta kayıplara karışmıştı. Kaybolan gencin cansız bedeni ormanlık alanda bulundu.

2 Aydır Aranıyordu, Ağaçta Asılı Olarak Bulundu

Türkiye son haftalarda kayıp ve cinayet vakaları ile sarsılıyor. Bugün ise bu vakalara birisi daha üzücü haberle eklendi. 28 Mayıs tarihinde en son dersten sırt çantasıyla ayrılıp Çukurova Üniversitesi kampüsünün arka tarafındaki ormanlık alana giderken görülmüştü. Gençten bu tarihten sonra hiçbir haber alınamazken, bölgede geniş çaplı bir arama çalışması başlatılmıştı. Soruşturmaların sürdürüldüğü arama çalışmalarında ise bugün acı bir sonuca varıldı. Genç öğrencinin cansız bedeni ormandaki bir ağaçta asılı olarak bulundu.

KAÇIRILMIŞ OLABİLECEĞİ DÜŞÜNÜLÜYORDU

Olay ile ilgili soruşturma başlatıldıktan sonra 28 yaşındaki Yusuf Özcan'ın ailesinin varlıklı olduğu ve hatta amcasının eski Mersin Belediye Başkanı Macit Özcan olduğu öğrenilmişti. Bu bilgilerin soruşturma kapsamında değerlendirilmesinin ardından Özcan'ın kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerinde duruldu.

Öğrencinin son olarak görüldüğü bölgede güvenlik güçlerinin başlattığı kapsamlı arama çalışmalarına, Antalya'dan getirilen kadarvra köpekleri de dahil edilmişti. 200 kişilik arama ekibinde AFAD görelileri, komando askerler ve polisler bulunuyordu. Bilhassa Çukurova Üniversitesi civarındaki Hekimköy Kavşağı civarında aramalara odaklanan arama ekibi Özcan'ın cansız bedenini kavşağa 15 dakika uzaklıktaki bir noktada ağaca asılı olarak buldu. İlk bulgular sonucunda ekipler gencin intihar etmiş olabileceğini düşünüyor ve olayla ilgili soruştuma başlatıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 18:33

YORUM EKLE