2019 Bekçi Alımı Başvuru Sayısı Belli Oldu! İşte 2019 Bekçi Maaşları ve Başvuru Sayısı

Geçtiğimiz günlerde sona eren Bekçi alım başvuruları kabul edilen adaylar ne yapacak? İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bekçi alım ilanı ile yaptığı açıklamalarda başvuru sayısına da değindi. İşte başvuru sayısı ve 2019 yılı bekçi maaşları.

2019 Bekçi Alımı Başvuru Sayısı Belli Oldu! İşte 2019 Bekçi Maaşları ve Başvuru Sayısı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) kapsamında Polis Akademisi Başkanlığı tarafından yapılacak olan 8,187 Bekçi Polis başvuruları geçtiğimiz günlerde bitmişti. Başvurusu kabul edilen adaylar, istenilen belgeler ile birlikte 15 Nisan 2019 tarihinden itibaren başvuru merkezlerine götürecek. Başvuru merkezlerini öğrenmek isteyen adaylar ise e-devlet üzerinden T.C Kimlik Numaraları ve şifreleri ile birlikte giriş yaparak öğrenebilecek. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bekçi alımları ile ilgili yaptığı açıklamalarda eğitim sürecinin en kısa zamanda başlayacağını ve 8,187 kişilik Bekçi alım ilanına yaklaşık 220.000 civarında başvuru olduğunu açıkladı.

Bekçilere Verilen Maaşlar

Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında görev yapan Bekçi Polislerin maaşları medeni hal, eğitim seviyesi ve çocuk durumuna göre değişim göstermektedir. Lise mezuniyeti bulunan Bekçiler 3,970 Türk Lirası maaş alırken, üniversitelerin iki yıllık ya da dört yıllık eğitim veren fakültelerinden mezun olmuş Bekçilerin maaşları ise 4,002 Türk Lirasıdır. 

Medeni hali evli olan ve eşi çalışmayan bekçilere aylık 248 Türk Lirası ödeme yapılırken, 6 yaşından küçük çocuğu bulunan Bekçilere 58 Türk Lirası, 6 yaşından büyük çocuğu bulunan bekçilere ise 29 Türk Lirası ek ödeme yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 21:20

YORUM EKLE