2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Görevlerine ve Rütbelerine Göre Bekçi Maaşları

İçişleri Bakanlığı bekçi alımı yapılacağını duyurdu. Genel şartlar nelerdir? 2019 yılında bir bekçi ne kadar maaş almaktadır? Detaylı bilgiye içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

2019 Bekçi Maaşları Ne Kadar? Görevlerine ve Rütbelerine Göre Bekçi Maaşları

Süleyman Soylu 2019 yılında bekçi olmak isteyen bireyler için 10.000 personel alımı yapılacağını duyurdu. Devlet bünyesinde kamu personeli olarak görev yapan bekçiler, görev ve rütbelerine bağlı olarak farklı tutarlarda maaş almaktadırlar. 

Bekçilerin Görevi Nedir?

Gün geçtikçe artan nüfus ve aldığımız mülteci göçü ile özellikle büyük şehirlerde huzur sağlamak oldukça güçleşmişti. Emniyet Teşkilatı, polis sayısının yetersiz kalması nedeni ile bekçi alım sayısını yükselterek 10.500 personel alımı yapılacağını duyurdu.. Sokak aralarının huzurunda sorumlu olan bekçiler, olay esnasında hızlı bir şekilde müdahele edebilecek. Başvuruda bulunacak adayların genel şartları yerine getirmesi halinde ilkokul mezunu olmaları da kabul edilebilir olacak. Genel şartlardan bazılarını şu şekilde sıralayabiliriz; 

1. T.C. vatandaşı olmak

2. İlkokul mezunu olmak,

3. Askerlik görevini yapmış olmak,

4. 18 yaşını doldurmuş ve 31 yaşından gün almamış olmak,

5. Herhangi bir suçtan dolayı hapis cezası almamış olmak,

6. Silah taşımak ve silahlı görevlere katılmasında herhangi bir engel bulunmaması gerekmektedir.

Bekçi Maaşları Ne Kadardır?

Bekçiler, devlet bünyesine bağlı çalışanlar oldukları için memur sayılmaktadırlar. Bekçiler eğitim durumlarına bağlı olarak farklı miktarlarda maaş almaktadırlar. Lise mezunu bir bekçi 3970 TL maaş alırken, üniversite mezunu (önlisans veya lisans) kişiler 4002 TL maaş alacaklar. Aile içerisinde çalışan birey ve çocuk sayısına göre maaş üzerinden ek ücret alınabiliyor. Eşi çalışmayan bir bekçi için aylık 248 TL ek ödeme yapılır. Eşi çalışanlar bu ücretten yararlanamaz. 6 yaşından küçük çocuğu olan bir bekçi 58 TL ek ödeme alırken, 6 yaşından büyük çocuklar için 29 TL ek ödeme alınıyor. 

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2019, 18:47

YORUM EKLE

Popüler Haberler