2019 emlak vergisi ödeme takvimi belli oldu

2019 emlak vergisi ödeme takvimi belli oldu. Bu takvime göre emlak vergisinin ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs 2019 tarihinde sona erdi. Emlak vergisi ikinci taksit ödemleri ise 1 Kasım 2019 tarihinde başlayacak.

2019 emlak vergisi ödeme takvimi belli oldu

Emlak Vergisi Ödeme Tarihleri

Emlak vergisi ödeyecek olan kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de emlak vergisi ödeme tarihleridir. Emlak vergisi sene boyunca iki taksit şeklinde ödenmektedir. İlk taksit için vergi takvimine göre ödeme tarihi olarak 1 Mart 2019 belirlendi. İlk taksitin ödeme süresi ise 3 ay. Emlak vergisinin ilk taksitinin ödemesi 31 Mayıs 2019 tarihinde sona erdi.

Emlak vergisinin ikinci taksitlerinin ödemesi ise 1 Kasım 2019 tarihinde başlayacak. 1 ay boyunca ödenebilecek taksiteler 1 ay kadar sürecek. Ancak ikinci taksit ödemelerinin Aralık ayına da sarkabileceği tahmin ediliyor.

Emlak Vergisi Nereden Ödenir?

Emlak vergisi ödemeleri için taşınmazın bağlı olduğu belediyeye başvuru yapmak gerekmektedir. Bu başvuruda ödemeler yapılabilir.

Ayrıca PTT şubelerinden veya emlak vergisi mükellef numarası yolu tercih edilebilir. Bunların haricinde E-devlet sisteminden de ödemeler yapılabilmektedir.

Vergi Borcu Nasıl Sorgulanır?

Vergi borcu sorgulamaları E-devlet üzerinden yapılabilmektedir.

- İlk olarak E-devlet sistemine giriş yapmak gerekir.

- Daha sonra //www.turkiye.gov.tr/gib-vergi-borcu-sorgu adresine tıklanarak borç sorgulama sayfası açılır.

- Bu sayfa üzerinden gerekli bilgiler girilerek vergi borcu sorgulaması yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2019, 21:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler