2019 İŞKUR Üniversiteli Gençlere 2500 TL Maaşla Yaz Boyu İş Fırsatı

2019 yılında İŞKUR tarafından üniversiteli gençlere özel 2500 TL maaşla yaz boyu iş fırsatı. ''Hem sosyalleş hem para kazan'' sloganıyla başlatılan projede gençler sosyal farkındalık projelerde haftanın 3 günü çalışarak aylık 820 TL para kazanabilecek.

2019 İŞKUR Üniversiteli Gençlere 2500 TL Maaşla Yaz Boyu İş Fırsatı

İŞKUR, Sosyal Yardımlaşma Programı kapsamında 1 milyondan daha fazla personeli yaz boyunca 2500 TL’ye kadar maaşla alımlar yapacak.

3 Ayda 2500 TL Para Kazanma Olanağı

İŞKUR, 1 milyon 252 bin genci haftanın üç günü bulundukları bölgede yaşlı bakımı, eğitmenlik, koçluk ve sosyal hizmetler gibi alanlarda istihdam ederek 2500 TL para kazanma olanağı sağlayacak.

Program Yaz Tatili Boyunca Devam Edecek

1 milyon 252 bini aşkın genci kapsayan proje ile gençler yaz boyunca 2500 TL’ye kadar para kazanabilecek. Üç aylık sosyal program kapsamında istihdam edilen gençler, ilk kez sigorta girişi yapmış olacaklar. Gençler, bulundukları bölgelerde yaşlı bakımları, sosyal hizmetler, eğitmenlik gibi işlerde çalışacak ve bununla birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde imar, turizm ve sosyal projeler gibi 50 bin gence de yarı zamanlı iş olanağı tanınacak.

Gençler Kaç Saat Çalışacaklar?

Program kapsamında gençler günde 8 saat olmak üzere 3 gün çalışacak ve proje kapsamında en fazla 5 güne kadar izin kullanılabilecek. Gençlere asgari ücret üzerinden günlük 68 TL yani aylık 820 TL ödeme yapılacak. Yaz sonuna kadar 2 bin 500 TL ödeme yapılacak ve gençlerin ilk sigorta girişleri de yapılmış olacak.

Her Yıl Düzenlenecek

Üniversiteli gençler, ikamet ettikleri şehirlerde sosyal, coğrafi durumlara bağlı olarak çeşitli yerlerde görev alacaklar. İŞKUR’un ‘’Hem sosyalleş hem para kazan’’ sloganı ile duyurduğu programın her yıl Haziran, Temmuz ve Eylül aylarında düzenleneceği belirtiliyor.

Programa Okudukları İllerde Katılacaklar

Gençler, programa üniversite eğitimi gördükleri illerde katılım sağlayabilecek. 18-25 yaş aralığındaki gençler bulundukları yerlerde eğitmenlik de yapabilecek. Her yıl 100 bini aşkın genç sosyal çalışma programına dahil edilecek ve sosyal farkındalık yaratılacak.  

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 07:38

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alper
Alper - 1 hafta Önce

Peki bu çalışma programı her ilde geçerli mi? Ayrıca başvuralar nereden ve ne zaman yapılacak?

Popüler Haberler