2019 Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin net ek ders ücretleri

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı çalışan kadrolu ve sözleşmeli öğretmenler Temmuz ayında yapılacak zammı bekliyorlardı. Bu sabah açıklanan enflasyon oranları maaşlara yapılacak zam oranının bir an önce açıklanmasını sağladı. İşte 2019 için netleşen kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin net ek ders ücretleri..

2019 Kadrolu ve sözleşmeli öğretmenlerin  net ek ders ücretleri

Bilindiği üzere enflasyona bağlı olarak bu ay da maaşlara zam yapıldı. Çalışanların her daim beklediği zam oranları netleşti.  MEB’e bağlı kadrolu ve sözleşmeli öğretmen maaşlarına yapılan zamlar, aralık ayı enflasyon oranları bugün sabah açıklandıktan sonra netlik kazandı.

Memurların alacağı zam oranı %4 + enflasyon farkı (%6,7) ile birlikte toplamda %10,7 olarak  netleşti.

Ek ders ücretlerine de, Milli Eğitim Bakanlığında görevli öğretmenlerin maaşları gibi %10,7 zam geldi.  Ocak ayından sonra brüt ek ders ücretleri de enflasyondan etkilenerek 18,28 TL’ye yükseldi.

Sözleşmeli öğretmenlerde kadrolu öğretmenlerden farklı olarak, vergiye ek olarak %14 oranda SGK kesintisi de yapıldığından sonuçta kadrolu ve sözleşmeli öğretmen ücretleri de ayrışıyor.

Peki bu durumda 2019 yılı Temmuz ayından itibaren net ek ders ücretleri ne kadar?

Kadrolu öğretmenlere yapılan zamlardan sonra net ders ücreti 16,18 TL olurken, sözleşmeli öğretmenlerin bu zamdan daha az etkilendiği görülüyor. Sözleşmeli öğretmenlerin  net ek ders ücreti ise 13,91 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bir de ücretli öğretmenler var ki onların ek ders ücretleri de kadrolu öğretmenlerden farksız olarak 16,18 TL’ye yükseliyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2019, 01:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler