2019 Korucu Alımları İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları Açıklandı! Korucu Alımları Ne Zaman Yapılacak?

Korucu alım ilanları açıklandı. 2019 yılında alınacak korucular için İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan önemli açıklamalar geldi. Peki 2019 korucu alımları ne zaman? Korucu alımları başvurusu ne zaman ve nasıl yapılacak? Korucu olmanın şartları neler? sorularını sizler için detaylı bir şekilde yanıtladık. Tüm cevaplar haberimizde...

2019 Korucu Alımları İlan Tarihi ve Başvuru Koşulları Açıklandı! Korucu Alımları Ne Zaman Yapılacak?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu korucu alımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıldan beri alımları yapılmayan koruculuk ile ilgili vatandaşlarımız müjdeli haberi bekliyor. 2019 yılıyla birlikte korucu alımları konusunda bekleyiş devam ediyor. Vatana ve millete hizmet etme fırsatı sunan koruculuk ile birçok  vatandaşımız iş imkanı bulabiliyor. Koruculuk ile ilgili Bakan Soylu, önemli açıklamalarda bulunmuştu. Soylu bu sene içerisinde korucu alımı yapılacağını söylemişti. Bundan dolayı durumla ilgilenen vatandaşlarımız koruculuk başvuru şartlarını, koruculuk alımlarını merak ediyor.

Konuyla ilgilenen vatandaşlarımız için geniş çaplı bir araştırma yaptık. Bakan Soylu tarafından bu sene içerisinde korucu alımı yapılacağı açıklanmıştı. Fakat korucu alımlarının nereye ve ne zaman yapılacağı konusunda bilgi verilmemişti. Biz önceki alımları araştırdık. Önceki alımlara bakarak muhtemel başvuru şartlarının ne olacağı konusunda bir sonuca ulaştık. 

İşte korucu başvuru şartları: 

  1. T.C vatandaşı olunması, 
  2. Askerliğin yapılmış olması, 
  3. Sağlık problemi veya görevini yapmasına engel rahatsızlığı bulunmuyor olunması, 
  4. Siyasi parti üyeliği bulunmaması, 
  5. Fiziki yeterlilik testlerinden başarıyla ayrılabilmek, 
  6. 40 yaşını aşmamış olmak ve seçimle gelinen bir görevin başında görev yapıyor olmamak,
  7. Herhangi bir yüz kızartıcı suç işlememiş ve ceza almamış olmak

gibi şartları yerine getirmek gereklidir. Korucu alımlarında yeterli başvuru olmazsa yaş sınırı 50'ye kadar çekilebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2019, 01:46

YORUM EKLE
YORUMLAR
Emrullah şimşek
Emrullah şimşek - 2 ay Önce

11 ay oldu askerlik bitti halen işsizim meslek çok her nedense iş yok bu kırizlerde baya etkilede durumu bir çare bolun artık bu işe sabırla bekliyuruz Allah kimseyi mağdur etmesin işAllah

Popüler Haberler