betgram betgram setrabet

08 Mart 2019 Cuma 08:39
2019 MEB İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri Ne Zaman Yapılır? MEB Yer Değiştirme Başvuru Tarihleri

MEB Şehirler Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirmeleri Tarihi, MEB Yer Değiştirme Başvuru- Atama- İlişik Kesme Tarihleri

Milli Eğitim Bakanlığı kapsamı altında bulunan eğitim kurumları içinde görev yapmakta olan öğretmenlerin şehir içinde ve şehirler arasında aile birliği, sağlık, can güvenliği gibi sebepleri ya da engellilik durumları yüzünden yer değişiklikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atanmalarına İlişkin Yönetmelik hükümleri kapsamında gerçekleştirilmektedir.

2019 senesinde Şehirler Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Takvimi Milli Eğitim Bakanlığı’nca duyurulmuştur. Bu kapsamda başvuru tarihi, atanma tarihi ve ilişik kesme tarihleri belirlenmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı 2019 senesi yaz döneminde öğretmenlerin isteklerine bağlı olarak şehirler arasında yapılacak tayinlerin zaman çizelgesini duyurdu. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin yaz döneminde şehirlerarası tayinleri için;

Hizmet sürelerinin eşit olması durumunda halen görev yapmakta olduğu kadroda hizmet süresi daha çok olan çalışanların öncelikli olarak dosyaları ele alınacak, eşit olmaması durumunda ise Bakanlık tarafından elektronik ortam üzerinden yapılacak olan kura sonucuna bakılarak atamalar gerçekleşecektir. Duyurulan kadrolara atamalar gerçekleştirilecek olup, sonrasında çeşitli nedenlerden boş duruma geçen kadrolar göz önünde bulundurulmayacaktır.

Şehirler arası istek doğrultusunda yer değiştirme başvuru yapan çalışanların atamaları, istedikleri bölgeler dikkate alınacak şekilde hizmet süresi üstünlüğüne bakılarak elektronik ortam üzerinden Bakanlık tarafından yapılacaktır.

Öğretmenlerin şehirler arasında isteğe bağlı olarak ve zorunlu çalışma sorumluluğu kapsamında yer değiştirme işlemlerinde başvurular 10 Haziran 2019 ile 14 Haziran 2019 tarihleri arasında kabul edilecektir ve atamalar 18 Haziran 2019 tarihinde yapılacaktır. İlişik kesme işlemleri ise 28 Haziran 2019 tarihinden sonra gerçekleştirilecektir.

Yer değiştirme amacıyla atamalar kapsamındaki sonuçlar, Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr web adresleri aracılığı ile ilan edilecektir. Yer değişikliği gerçekleşen çalışanların atama kararları Bakanlık tarafından eski ve yeni görev yerlerine ulaştırılacaktır.

Bakanlık tarafından elektronik orta üzerinden ulaştırılan kararlarda dağıtım yapılmak üzere ibaresi, yerleşmiş olduğu il ve ilçe norm ve ihtiyaç durumu göz önünde bulundurularak okul ve kurumlara atama işlemleri Valiliklerce yapılacaktır.

7201 sayılı Tebligat Kanununun 7/a maddesi kapsamında ilgili kişilerin başvuruda belirttikleri e-posta adreslerine en kısa zaman içinde bilgilendirme mesajı gönderilecektir.

Ataması gerçekleşen çalışanlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 62. Ve 63. Maddeleri kapsamında ortaya konan yasal zaman içinde yeni göre bölgelerinde göreve başlatılacaktır. Ücretsiz izinli olanlar ve atamaları yapılmış çalışanlar ücretsiz izinlerinin sonlanmasından sonra göreve başlayacaklardır.

Başvuru işlemlerinin sürdüğü esnada Valilikler ile başvuru yapan kişiler Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://ikgm.meb.gov.tr web siteleri üzerinden yapılan değişikliklerden haberdar olabileceklerdir.

Son Güncelleme: 08.03.2019 08:39
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler