2019 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman Bitecek?

Milli Savunma Bakanlığı uzman çavuş alımı başvurusu ile ilgili detayları paylaştı. Uzman erbaş başvuru şartları nelerdir sorusunun yanıtını arayan binlerce kişiyi ilgilendiren duyuruya göre son başvuru tarihi 31 Mayıs 2019 olarak belirtildi.

2019 Uzman Erbaş Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? Başvurular Ne Zaman Bitecek?

Milli Savunma Bakanlığı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda istihdam edilecek birçok pozisyonda uzman çavuş ve uzman onbaşı alımı yapılacağını duyurdu. Bakanlığın resmi web sayfasında yer alan ilan kapsamında başvuracak adayların en az ortaokul ve lise mezunu olması gerekmektedir. Ortaokul mezunları uzman onbaşılık için başvurabiliyorken, lise mezunları uzman çavuş alımlarına başvurabilecektir.

Uzman Erbaş Başvurusu Detayları

Uzman erbaş başvuruları için gereken nitelikleri taşıyan bireylerin en geç 31 Mayıs 2019 tarihine kadar başvurması gerekmekte. Başvurular e-devlet üzerinden gerçekleşmektedir. Gerekli nitelikleri taşıyan başvuru sahipleri Tıklayınız. adresine kimlik bilgilerini doğrulayarak giriş yapmalılar.

Uzman Erbaş Başvuru Şartları Nelerdir?

Uzman erbaş alımlarına yalnızca T.C. vatandaşı erkekler başvurabilmektedir.

Uzman onbaşı başvurusunda bulunmak isteyen adayların ortaokul veya dengi öğrenim kurumlarında mezun olması gerekmekte, uzman çavuş başvuruları için ise bireylerin en az lise veya dengi kurumlardan mezun olduğuna dair denkliği onaylanmış belge ile başvurması gerekmektedir.

Askerliğini er veya erbaş olarak tamamlamış veya halihazırda silah altında bulunanlar başvuruda bulunabiliyor. Ancak askerliğini beş yıldan daha uzun süre önce tamamlayanlar başvuruda bulunamazlar. Silah altında bulunan kişilerin ise Birlik Komutanları tarafından alınan Uzman Erbaş Olur ibaresi yer alan karara sahip olması, 80 üzerinde not alması gerekmekte.

Müracaat yapıldığı yılın ocak ayından itibaren 27 yaşını dolduranlar başvuru yapamazlar. (1 Ocak 1992 tarihi ve sonrası doğumlular)

Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde subay, astsubay veya uzman erbaş olarak istihdam edilenler de başvuruda bulunamamaktadır.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2019, 15:14

YORUM EKLE

Popüler Haberler