2019 Yeni Askerlik Sistemi Kanun Teklifinin Tam Metni

Yeni askerlik sistemi kanun teklifi TBMM'de kabul edildi. Tek tip askerlik sistemi için meclise sunulan kanun teklifi kabul edildi ve MSB komisyonuna gönderildi. Yeni askerlik sistemi nasıl? İçeriğinde neler var? Kanun teklifinde neler var? İşte yeni askerlik sistemi...

2019 Yeni Askerlik Sistemi Kanun Teklifinin Tam Metni

Uzun süredir gündemde olan yeni askerlik sistemi, sonunda meclisin gündemine gelerek kabul edildi. Birçok asker adayı tarafından merakla beklenen sistemin yasalaşmasına artık çok az kaldı. Kanun teklifi olarak Meclis başkanlığına sunulan yeni askerlik sistemi kanununda birçok asker adayını ilgilendiren önemli detaylar var. 

Haberport ekibi olarak Meclis Başkanlığı'na sunulan yeni askerlik sistemi hakkında detaylı bilgilere ulaştık. Kanun teklifinin içeriğini sizlerle paylaştık. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinden önce Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar tarafından açıklanan yeni askerlik sistemi sonunda kanun teklifi olarak meclise sunuldu. Uzun süredir merakla beklenen kanun teklifinin birkaç gün içerisinde yasalaşması planlanıyor.

İşte yeni askerlik sistemi ile ilgili Meclise sunulan kanun teklifi:

 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2019, 10:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler