2019 Yılı Askerlik Celp Dönemleri Belli Oldu!

2019 senesine girilmesi ile birlikte asker adaylarının merakla beklediği Celp Dönemleri Açıklandı. 2019 senesine girilmesinden sonra 20 yaşını doldurmuş olan erkeklerin bütünü, öğrenim görmeleri durumu ya da sağlık sorunları gibi engeller olmaması halinde askere gitme zorunlulukları vardır. Askere alınma işlemi celp dönemlerinde yapılmaktadır.

2019 Yılı Askerlik Celp Dönemleri Belli Oldu!

2019 Celp Dönemleri Açıklandı!

2019 senesine girilmesi ile birlikte herkes tarafından merakla beklenen 2019 Celp Dönemleri Açıklandı!

20 yaşına gelen kişilerin, öğrenim ve sağlık problemleri gibi mazeretleri olmaması halinde askerlik yapmaları zorunludur. Mazereti bulunmayan ya da mazeret süresi sona eren kişilerin askerliklere alınmakta oldukları süreçler celp dönemleri olarak geçmektedir. Askerliğe alımlar her senenin Şubat, Mayıs, Ağustos ve Kasım aylarında yapılmaktadır.

Kaç Tane Celp Dönemi Var?

Askere gidecek olan vatandaşlarımız için kısa dönem veya uzun dönem arasında fark uygulanmamak koşuluyla toplam olarak 4 adet farklı celp dönemi bulunmaktadır. Bu celp dönemleri, Kasım Ayı Celp Dönemi, Şubat Ayı Celp Dönemi, Mayıs Ayı Celp Dönemi ve Ağustos Ayı Celp Dönemi olmak üzere 4’e ayrılmaktadır. Bu celp dönemlerinin dışında askerliğe alım yapılmamaktadır. Askere gidecek olan vatandaşlar da her istedikleri zamanlarda askere katılım gösterememektedirler.

Askerlik Celp Dönemleri Tarihleri

Askerliğe alımların yapılmakta olduğu celp dönemleri kapsamındaki başvuruların sene içinde başladığı tarihler aşağıdaki kısımda sıralanmıştır.

  • Kasım ayı Celp döneminde askere gitmek için Başvuru Tarihi: 31 Ağustos
  • Şubat ayı Celp döneminde askere gitmek için Başvuru Tarihi: 30 Kasım
  • Mayıs ayı Celp döneminde askere gitmek için Başvuru Tarihi: 28 Şubat
  • Ağustos ayı Celp döneminde askere gitmek için Başvuru Tarihi: 31 Mayıs

Askere katılım gösterecek olan vatandaşların bu tarihler itibari ile mutlak suretle en yakın askerlik şubesine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Aksi halde inzibatlar adresinize uğrayabilirler.

1999 Doğumlu Vatandaşlar İçin Başvuru Tarihleri

Mazereti ve herhangi bir sağlık sorunu olmayan , aynı zamanda tecili olmayan ve 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren 20 yaşından gün almış vatandaşların askere alım işlemleri memleketler göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. 2019 senesi celp dönemlerinde her şehir ve ilçe farklı dönemlerde asker göndermektedir. Bu durumda yaşı dolmuş ve askerliğe alınacak olan kişiler yukarıda belirtilen tarihlerin herhangi birinden sonra başvuruda bulunmaları halinde bir sonraki celp döneminde askere alınacaktırlar. Hangi dönemde askere gitmek istediğini belirleyen vatandaşlarımız başvurularını bu tarihe göre yapmalıdırlar.

Erken Sevk Nedir?

Halen celp dönemi gelmemiş olan vatandaşlar arzu etmeleri halinde daha erken bir tarihteki celp döneminde askere alınabilmektedirler. Erken sevk talep edilmesi halinde vatandaşın askerlik şubesine giderek askere normal zamanından daha erken bir tarihte gitmek istediği bildirmesi gerekmektedir. Erken celp işlemleri vatandaşlar tarafından çok tercih edilmektedir. Askerliği bir an önce aradan çıkarmak isteyen vatandaşlar bu yönteme sıklıkla başvurabilmektedirler.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 00:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan.
Hakan. - 3 hafta Önce

Arkadaslar eylu 03.09.2019 yazanlar agustos 1 de askerlerdir. Temuzz ayinin 19ile20si arasinda yerler belli olunur

bunyamin yigit
bunyamin yigit - 3 ay Önce

1999 luyum ne zaman askere gidiyorum duzici osmaniye

Emin
Emin @bunyamin yigit - 1 ay Önce

Kardeşim Osmaniye Düziçi 4 götürüyor

Tayfun çakmay
Tayfun çakmay - 1 hafta Önce

Ben 1999dogumluyum Nezaman askere gidiyorum ankara pursaklar

kadir ccc
kadir ccc - 3 hafta Önce

aga ben subeye gittim ağustos dediler sonra askerlik durum belgesinde 03.09.2019 tarihine kadar askerlik ile ilişigi yoktur yazıyor ben anlamadım .

Volkan uzun
Volkan uzun @kadir ccc - 5 gün Önce

O muhtemel sevk tarihini gösteriyormuş bendede öyle şubeye gittim ordaki tariha bakma bizim verdiğimiz kağıttaki tarihe bak dedi

Abdülkadir kayakıran
Abdülkadir kayakıran @kadir ccc - 2 hafta Önce

Kardeşim bende de aynen öyle yazıyor bende anlamadım askerlik şubesi temmuzda gideceğimi söyledi sistemde herhangi bir değişiklik yok e devlette neden öyle yazdığını askerlik şubesindeki çalışanda anlamadı

Serhat durmaz
Serhat durmaz @kadir ccc - 3 hafta Önce

Kardeşim aynısı bende yazıyor bir şey öğrendiysen banada söyle

Ömer faruk ak
Ömer faruk ak - 1 ay Önce

Ben 2019 un ağustosta gidiyordum e devlette eylul gosteriyor

selim.akın
selim.akın @Ömer faruk ak - 3 gün Önce

ağustos ayında gittiğinize nasıl kanaat getirdiniz ? resmi olarak askerlik şubesi mi söyledi manisa da bu bilgiyi vermiyor anlamadım .benimde e devlette 03/09/2019 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İLE
İLİŞİĞİ YOKTUR.yazmakta

MBK
MBK @Ömer faruk ak - 3 hafta Önce

E devletle askerlik şubesi farklı işliyormuş ben de de öyle gösteriyor ama sorun yokmuş askerlik şubesinden öğrendim

Gökhan yaşar
Gökhan yaşar @Ömer faruk ak - 1 ay Önce

Kardesim bendede aynisi yaziyo ne zmn gideriz ogrenebildinmi

Ali  Kırkpınar
Ali Kırkpınar - 3 hafta Önce

Kardeşim 1999 doğumluyum askere ne zaman gideceğim Afyonkarahisar İhsaniye

Orhan kürkçü
Orhan kürkçü - 2 hafta Önce

1999 mayısın 1 ne zaman gönderecekler erken gitme şansım var mı

Enes osan
Enes osan - 2 hafta Önce

Askerlik şubesinin bana verdiği kağıtta 2019 Mayis celp donemi yaziyo ama e devlette hic birsey yazmiyo bi yardimci olun


Popüler Haberler