2019 Yılı Av Yasağı Ne Zaman Bitecek? Av Yasağı Hangi Tarihlerde Geçerli

Av severler avlanmaya devam ediyor. Av yasağı ne zaman bitecek? 2019 yılı av yasağı hangi tarihte bitiyor? İşte detaylar...

2019 Yılı Av Yasağı Ne Zaman Bitecek? Av Yasağı Hangi Tarihlerde Geçerli

Av sezonu her avcının beklediği bir sezondur. Son dönemlerde iklim değişiklikleri sebebiyle balıklar üreme ve çoğalma sorunları yaşıyor. Bu sene yeterince balık çıkmadı. Çünkü kaçak avlanma ve küresel ısınma bu durumu olumsuz etkiliyor. Artık av sezonunun sonuna da geldik.

Ülkemiz su kaynakları açısından oldukça zengin bir ülkedir. Bu açıdan farklı balık çeşitleri ülkemizin dört bir tarafındaki denizlerde çıkarılmaktadır. Bu zengin balık skalası zarar görmesin diye belli dönemlerde av yasağı gelmektedir.

Son dönemlerde yaşanan küresel ısınma nedeniyle balıklar üreme konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Hal böyle olunca yetkililer balıkları koruma altına almak için üreme dönemlerinde av yasağı getirmektedirler.

Deniz kenarına yakın yaşayan halkımızın bir kısmı balıkçılık ile hayatını sürdürdüğü için yılın bazı dönemlerinde avlanma serbest hale getirilmektedir. Balıkçılar balık yakalayıp geçimlerini sağlamak için uçsuz bucaksız denizlere açılırlar. Günler boyunca süren av yolculuğunda yeterince balık avlanmazsa zarar olur. Balık nüfusuna göre fiyatlar artıp düşmektedir. Balık sayısının artması için yılın belli dönemlerinde avlanma yasağı getirilmektedir. Bu tarihlerde avlanmak yasaktır.

BALIK AVLAMA SEZONU NE ZAMAN BİTECEK?

Balık avlanma sezonu geçtiğimiz ay başladı. 15 Mayıs 2019 tarihinde başlayan avlanma sezonu 1 Eylül 2019 tarihinde bitecek.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2019, 19:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler