2019 Yılı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu!

Koruma ve güvenlik görevlisi olmak için gerekli şartlar ve sınav konuları ile ilgili başvuru şartları detayları belli oldu.

2019 Yılı Koruma ve Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları Belli Oldu!

Kamu kurum ve kuruluşlarında özel güvenlik görevlisi olmak için genel ve özel şartlar aranmaktadır. Güvenlik alımı için genel kural memurluk için olan kurallardır.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Genel Şartları

Güvenlik görevlisi olarak lisans mezunları KPSS P3, ön lisans mezunları KPSS P93 ve ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puan türünden 70 puan ve üzeri puan alması gerekmektedir. Askerlik ile ilişiği bitmiş olması gerekmektedir.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Başvuru Özel Şartları 

Son kullanma tarihi geçmemiş silahlı kimlik kartına sahip olmak, sınavın başvuru tarihi baz alınarak ergin olmak ve 30 yaşından gün almamış olmak, erkeklerde 170 cm, kadınlar 160 cmden uzun olmak, güvenlik soruşturmasını atlatmak, sağlık kontrolünü geçmek, vücut kitle endeksinde ideal aralıkta yer almak gerekmektedir.

/images/haberler/2019/02/guvenlikgorevlisi2.jpg

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Sözlü Sınav Konuları

Alım yapılacak kadro için açılan sınava girip mesleki bilgi sınavında 40 puan, Atatürk ilke ve inkılaplarından 20 puan, genel kültür 20 puan, kavrama ve ifade yeteneğinden de 20 puan olmak üzere 100 tam puan üzerinden değerlendirme yapılarak 70 ve üzeri puan alanlar sınavda başarılı sayılacaktır.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 21:22

YORUM EKLE

Popüler Haberler