2019 Yılı Önemli Günler ve Haftalar Takvimi - 2019 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil Kaldı?

Ülkemizde önemli günlerde ve dini veya resmi bayramlarda tatiller verilmektedir. İş yoğunluğundan bıkan insanlar 2019 yılındaki önemli günleri önemli günlerin takvimini araştırmaya başladı. 2019 yılında kaç gün tatil kaldı. 2019 yılında ilk tatil olarak yılbaşı tatili yapıldı. Ancak bu sadece başlangıçtı. Geriye resmi günler ve dini bayramlar sebebiyle oldukça fazla miktarda tatil günü kaldı.

2019 Yılı Önemli Günler ve Haftalar Takvimi - 2019 Yılında Kaç Gün Resmi Tatil Kaldı?

Her yıl olduğu gibi bu senede de yapılan ilk resmi tatil yılbaşı tatili oldu. ülkemizdeki her vatandaş tatil planları yapmak için resmi tatil takvimini araştırıyor. Tatillerini en iyi şekilde geçirmek isteyenler resmi ve dini bayramlardaki tatillerin ne kadar süreceğini hesaplıyor.

Ülkemiz dünyada en çok resmi tatil yapılan ülkelerden bir tanesi. Milli bayramlar, dini bayramlar ve diğer tatillerde eklendiğinde uzun bir süre tatil hakkı çalışanlara ve öğrencilere veriliyor. Kamu kurumlarına bakıldığında tatiller; resmi tatileler ve dini tatiller olmak üzere iki gruba alınmıştır.

İş ve okul temposunda yorulan vatandaşlar resmi tatillerde sevdikleriyle vakit harcamayı ve tatil yapmayı iple çekiyor. Resmi tatil günleri herkes tarafından merakla bekleniyor. Bu senede de dini ve resmi bayramlar dolayısıyla pek çok tatil yapılacak. Resmi tatil takvimi ile ilgili değişiklikler yalnızca bakanlar kurulu tarafından yapılabilmektedir. Kurban ve Ramazan Bayramlarının uzatılması veya kısaltılması bakanlar kurulu kararıyla yapılmaktadır.

2019 Resmi Tatil Günleri

-1 OCAK YILBAŞI

-23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

-1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

-19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI

-3 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI ARİFESİ

-4 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 1.GÜN

-5 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 2.GÜN

-6 HAZİRAN RAMAZAN BAYRAMI 3.GÜN

-15 TEMMUZ DEMOKRASİ BAYRAMI

-10 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI ARİFESİ

-11 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 1.GÜN

-12 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 2.GÜN

-13 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 3.GÜN

-14 AĞUSTOS KURBAN BAYRAMI 4.GÜN

-30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI

-28 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ARİFESİ

-29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI

­-31 ARALIK YILBAŞI GECESİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında öğrenciler okuldaki törenlere katılacakları için bu resmi tatil günleri yönetmeliğe göre işgünü olarak kabul edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 00:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler