2019 Yılı Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belli Oldu 2019 ÖGG Sınav Takvimi

2019 ÖGG (Özel Güvenlik Sınavları) sınav takvimi açıklandı.Personellerin sınavı geçmeleri ardından daha önemli olan bu meslek ile önem kazanan bir diğer aşama katılılan güvenlik kursunun hemen ardından gerçekleştirilen sınavda başarılı olmasıdır.

2019 Yılı Özel Güvenlik Sınav Tarihleri Belli Oldu 2019 ÖGG Sınav Takvimi

Son yıllarda çok rağbet gören güvenlik elemanı ile birlikte bu iş ile ilgili kurslarda arttı.Hazırlanan kurslar kurs bitiminde katılan kişilerin sertifika almasına yardımcı olmak için ve mesleği daha iyi öğrenmeleri için hazırlanmaktadır.Yılın belirli tarihlerinde düzenlenen sınavlarda ise kişinin bu konu hakkında olan bilgileri ölçülür ve başarılı olan kişiler sertifika almaya hak kazanırlar.Sertifikayı alan kişiler iş başvurusu yapmaya hak kazanır.

Son zamanlarda günümüz gençleri tarafından çok tercih edilen bu mesleği yapabilmek için kurslara katılmak ve düzenlenen sınavlarda başarılı olmak gerekir.Sınavlarda başarılı olan kişiler devamında iş başvurusu yapabilmeye hak kazanırlar.

2017 yılında resmi olarak kararlaştırılıldığına göre 6 sınav yapılmıştı.Yapılan ve bu senede devamı gelen sınavda toplam 100 soru sorulmaktadır.60 ve üstü puanı alan kişiler sertifika alabiliyor.Eğer sınavı geçemezseniz sonra gerçekleşen 4 sınavda başarılı olmaya çalışıyor.

Düzenlenen kurslarda katılan kişiler hem mesleği öğrenip geliştiriyor hem de sınavda gösterdikleri başarıya göre iş tercihleri sunuluyor.Sınavda başarınıza göre başvurduğunuz iş görüşmelerine giderken sertifikanız ve kimliğinizi alarak gitmeniz yeterli.

Verilen güvenlik görevlisi kartları 2 kola ayrılıyor.Kurslardan sonra potansiyellerine göre silahlı güvenlik kartı veya silahsız güvenlik kartı veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2019, 13:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler