2019 Yılı Sağlık Personeli Alımı İlanı için Başvuru Kılavuzu ve Atama Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak? Sağlık Bakanlığı Hangi Branşlarda Alımlar Yapacak?

2019 yılı Sağlık Personeli alım ilanı için başvuru kılavuzu ve atama detaylarına ilişkin bilgiler merak edilmeye başlandı. Kontenjanları ne zaman açıklanacak? Sağlık Bakanlığı, 2018 yılında 27 bin personeli bünyesinde istihdam etmiş ve 25 bin personelin daha işe alınacağını açıklamıştı.

2019 Yılı Sağlık Personeli Alımı İlanı için Başvuru Kılavuzu ve Atama Kontenjanları Ne Zaman Açıklanacak? Sağlık Bakanlığı Hangi Branşlarda Alımlar Yapacak?

Sağlık Bakanlığı, 25 bin sağlık personelinin bakanlıkta istihdam edileceği hakkında duyuruda bulunmuştu. Uzunca bir süredir hükümet tarafından telaffuz edilen bu konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmaması akıllarda soru işareti yarattı. Bakanlık bünyesinde 32 farklı pozisyonda atama yapılması bekleniyor ve bu anlamda binlerce aday istihdam konusunda yeni gelişmelerin yaşanmasını bekliyor.

Atama kılavuzu yayınlanmamasına karşın, bakanlığa 32 farklı pozisyonda da alım yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. 2018 yılı genelinde Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı gerçekleştirdi. Ataması tamamlanan adaylar güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasının tamamlanmasını bekliyor. Atamalar tamamlandıktan sonra Bakanlık, 25 bin personelin daha istihdam edileceğinin altını çizmişti. Ancak bu açıklamalardan sonra herhangi yeni bir gelişme yaşanmaması kafaları karıştırdı.

Sağlık Bakanlığı Hangi Branşlarda Alımlar Yapacak?

Bakanlığın; ağız ve diş sağlığı, ameliyat teknikeri, anesteri, antropoloji, beslenme, biyokimya ve biyomedikal mühendisliği, biyomedikal teknikerliği, diş protez teknisyenliği, eczane teknikerliği, ergoterapi, evde bakım teknikerliği, fizyoterapi, genetik mühendisliği, hemşire, ilk ve acil yardım teknikerliği branşlarında alım yapacağı belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2019, 08:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kerim
Kerim - 2 ay Önce

Her hastaneye en az bir tane biyomedikal teknikeri şarttır.

Sevgi
Sevgi - 2 ay Önce

Her hastaneye en az bir tane biyomedikal teknikeri şarttır.Biyomedikal teknikerine en az 1000 tane kadro verilmelidir.Duyun sesimizi.

Popüler Haberler