2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımları Ne Zaman Yapılacak? Sözleşmeli Er Alım Başvuru Şartları Ve Tarihleri!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından Deniz Kuvvetleri Komutanlığına da 1640 sözleşmeli Er alımı yapılacağı bildirildi. 2019 yılı sözleşmeli er alımları için başvuru şartları ve başvuru tarihleri Milli Savunma Bakanlığı tarafından belirlendi. Alımların ne zaman yapılacağı, başvuru şartlarının neler olduğu ve başvuru tarihlerinin ne zaman başlayıp ne zaman bittiği ile ilgili tüm bilgiler haberimizde.

2019 Yılı Sözleşmeli Er Alımları Ne Zaman Yapılacak? Sözleşmeli Er Alım Başvuru Şartları Ve Tarihleri!

Milli Savunma Bakanlığı'ndan Sözleşmeli Er alımları ile ilgili bilgilendirme resmi intenet sitesi üzerinden yapıldı. Yapılan bilgilendirmeye göre Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na 1640 sözleşmeli er alınacak. Kaç sözleşmeli er alınacağını açıkladıkları gibi aynı resmi intenet sitesi üzerinden başvuru şartlarının neler olduğu ve başvuru tarihlerinin ne olduğu da açıklandı. Deniz Kuvvetleri'nde er olmak isteyenler 10 Haziran 2019 tarihine kadar başvuru yapabilecek. Başvuru işlemleri Milli Savunma Bakanlığının resmi intenet sitesi üzerinden yapılmaktadır.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'na Sözleşmeli Er alınması gerekiyordu. Bunun sayısı 1640 kişi olarak belirlendi ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından açıklandı. Resmi intenet sitesinde yayınlanan bilgiye göre er alımlarının başvuru süreçleri başladı ve 10 Hazirana kadar bu süreç devam edecek.

DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Türk vatandaşı olmak,

Erkek olmak,

25 yaşından küçük olmak,

En az ilköğretimden mezun olmak,

Daha önce Türk Silahlı Kuvvetlerinin hiçbir kısımında yer almamış olmak,

Kamusal haklardan yoksun bırakılmamış olmak,

Önemsiz suçlar dışında 1 aydan daha fazla hapis cezası almamış olmak,

Herhangi bir grup veya örgüte üye olmamış olmak,

Terör örgütlerine yardım etmemiş olmak,

Herhangi bir propaganda eylemlerine katılmamış olmak,

Askerlik yaptıktan sonra Nitelik Belgesi almış olmak,

Kurum ve kuruluşlara tazminat yükümlülüğünün bulunmaması,

Askeri okullardan veya Türk Silahlı Kuvvetlerden atılmamış olmak.

SÖZLEŞMELİ ER OLMAK İÇİN MEZUNİYET DURUMU VE YAŞ SINIRI

Sözleşmeli er olmak isteyen adayların 1 Ocak 2019 itibariyle 25 yaşında olmaması gerekmektedir. 1 Ocak 1994 ve sonrasında doğanlar başvuru yapamamaktadır. Askerlik yapmış olanlar arasından 20 yaşına gün almış kişiler ve 25 yaşını doldurmamış olan kişiler sözleşmeli er olmak için başvuruda bulunabilir.

Başvuru şartlarından biri de en az ilköğretim mezunu olmaktır. Eğer yurtdışından geliyorsanız ilköğretime denk bir okuldan mezun olmanız gerekmektedir. Bunlar dışında bakılan bazı şartlarda vardır. Kilonuz ve boyunuz da önemli kriterlerdendir.

BAŞVURUYU NASIL YAPABİLİRİM?

Sözleşmeli er olmak isteyen adaylar başvurularını 10 Hazirana kadar Milli Savunma Bakanlığının sitesinden personel temin kısmından yapabilmektedir. E-devlet şifrenizle sisteme giriş yaptıktan sonra başvuru programı kullanma talimatını göreceksiniz.

Ek1 dosyası olan talimatları sırayla gerçekleştirdiğinizde başvurunuzu intenet üzerinden tamamlamış olacaksınız. Müracaat için Ek 4 te istenen dilekçeyi başvuru formunuza eklemeniz gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2019, 09:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
faruk narçin
faruk narçin - 3 hafta Önce

uzman erbaş nasıl başvuru yapabilirim

Popüler Haberler