2019 Yılı Tüm İllerin Ramazan İmsakiyesi - 2019 Sahur ve İftar Vakitleri

2019 senesinde ilk orucumuzu tutmak için 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gece sahura kalktık. Bu sahur ile birlikte Ramazan ayını başlattık ve bugün itibari ile ilk orucumuzu tutmuş olduk. Bu yazımızda Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayınlanmış olan 2019 Senesi Tüm Şehirlerin Ramazan Ayı İmsakiyesini siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız.

2019 Yılı Tüm İllerin Ramazan İmsakiyesi - 2019 Sahur ve İftar Vakitleri

2019 Senesi Tüm Şehirlerin Ramazan Ayı İmsakiyesi

Müslümanlar için her sene en önemli zamanlardan bir tanesi de Ramazan ayıdır. Ramazan ayı ile birlikte tüm Müslümanlar oruç tutacak olmanın heyecanını en içlerinde hissetmeye başlarlar. Ramazan ayı geldiğinde komşular, akrabalar, akranlar birbirlerine iftar yemeklerine giderler. İnsanlar arasındaki ilişkiler bu yemekler sayesinde ilerler, muhabbetler artar. Küs olanlar barışırlar, affetmesi gerekenler affederler. Kısacası Ramazan ayı herkes için güzel olan şeyleri beraberinde getirmektedir.

Ramazan ayı ile birlikte sofralar bereketlenir, aç olanların kanı doyar, kardeşlik her zaman ön plandadır.

Öte yandan Ramazan ayında oruçlarımızı tuttuktan sonra yapılacak olan Ramazan Bayramı Tatili’ de vatandaşlarımızın ilgi odağı halindedir. Bu sene Ramazan Bayramı Tatili 4 Haziran ile 6 Haziran tarihleri arasında olacaktır. Hafta sonu ile birleştiğinde vatandaşlarımızı 5 günlük bir tatil süreci bekliyor olacaktır.

Bu yazımızda tüm Ramazan ayı boyunca her şehirde hangi saatler de teravih namazı kılınacağını, iftar yapılacağını ve sahur yapılacağını siz değerli okurlarımız ile paylaştık.

2019 Yılı Diyanet Sahur ve İftar Vakitlerini Sorgulamak İçin Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2019, 20:43

YORUM EKLE