2019 Yılında En Çok Para Kazandıracak Meslekler ve Sektörler Belli Oldu

Bir araştırmaya göre 2019 yılında en çok kazandıracak meslekler belli oldu. Bu mesleklere şimdiden yatırım yapmak gelecekte çok kazandıracak gibi duruyor.

2019 Yılında En Çok Para Kazandıracak Meslekler ve Sektörler Belli Oldu

Bir araştırma şirketi 2019 yılında ve devamındaki yıllarda en çok kazandıracak meslekler adına bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırma sonuçlarına göre, günümüzde pek bilinmeyen meslekler gelecekte ön plana çıkacak. Peki bu meslekler hangileri?

ORGANİK TARIM

Vegan yani sebze ağırlıklı beslenme olarak da bilinen hayat tarzı gün geçtikçe tercih edilir hale geldi. Sebze üretimi ve dağıtımına yapılacak bir yatırım, kısa bir süreçte çok fazla getiri sağlayabilir.

GERİ DÖNÜŞÜMCÜLÜK

Çevreye verdiği ağır tahribat nedeniyle plastik poşet gibi plastiklere olan kullanım oranı gittikçe düşmekte. Yani geri dönüşüme yönelik bir yatırım, çok fazla getiri sağlayabilir.

HAYVANLARA LÜKS BAKIM

Şu anda pek bilinmese de gelecekte çok fazla kullanılması beklenen kedi veya köpek otellerine yapılacak bir girişim karlı olabilir.

KAŞ ESTETİSYENİ

Popülerliğini koruyan kaş dövmesi, bu yıl da ise “nanoblading” tekniğiyle kaşlara tüy ektirerek yapılıyor. Gelecekte de farklı trendlerle gündeme gelmesi beklenen kaş dövmesi, yatırım yapılabilecek bir meslek dalı.

KİŞİYE ÖZEL KOZMETİK

Saç şekline veya cilt türüne göre kozmetik ürünleri 2019 yılının en hızlı yaygınlaşan meslek dalı haline geldi.

KİŞİSEL SAĞLIK YAZILIMCILIĞI

Günümüzde neredeyse herkes günde kaç adım attığını, kaç kalori yaktığını, ne kadar kilo verebileceğini akıllı telefonlarından takip ediyor. Bu alana yönelik çıkarılacak bir yazılım gayet karlı olabilir.

KIRIK PORSELEN TAMİTCİLİĞİ

Kintsugi yöntemi, parçalandığında asla bir araya getirilemeyecek porselenlerin tekrardan bir araya getirerek estetik görünmesini sağlayan bir yöntemdir. Altın, gümüş veya platin bu yöntemde sık sık kullanılıyor. Bu da mesleğe olan ilginin yoğunlaşmasına neden oluyor.

İKİNCİ ELCİLİK

Çağımızda evleri en az eşya ile doldurmak çok moda. Bu modaya uymak ve tasarruf etmek isteyenler eşyalarını satabiliyor. Bu satışlarda aracı olarak bulunmak karlı bir girişime benziyor.

RENKLİ OYUNCAKÇILIK

Dünyada faşizme ve ırkçılığa yönelik eylemler gittikçe artmış durumda. Bundan dolayı çok farklı ten renklerinde oyuncak bebekler üretiliyor. Irkçılık karşıtı olan insanlar bu oyuncaklara fazlasıyla ilgi göstermekte.

DİJİTAL KLİNİK

Telefon tablet gibi akıllı cihazlar bizle beraber her yere girmekte. Telefon veya tablet gibi akıllı cihazlarla girişlerin yasak olduğu dijital detoks kliniklerine talep çok fazla artmış durumda.

ÇİÇEKÇİLİK

2000’li yılların başında başlayan evlerde bitki büyütmeme alışkanlığı artık son bulmaya yüz tuttu. Artık birçok kişi evinde bitki bulunduruyor ve bitkileri süs olarak kullanıyor. Saksı çiçekleri gibi bazı bitkilerin satışına katılmak karlı olabilir.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2019, 16:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler