16 Şubat 2020 Pazar 16:27
2020 Merkür Retrosu ne zamandır? Merkür retrosu tarihleri ve etkileri nelerdir? 16 Şubat Merkür Retrosu nedir, ne zaman bitecek?
Takip Et:

Merkür Retrosu zamanları herkesi etkilemektedir. Merkür'ün geri hareket ettiği dönemde, yeni bir iş, projeye başlanmaz, imzalar atılmaz, elektronik aletler alınmaz. Merkür Retro'su gerileme anlamına gelen olayların bütününe verilen isimdir. Merkür Retrosu zamanında bir gezegen geriliyor demektir.

 2020 yılında Merkür'ün geri hareket edeceği dönemler şu şekildedir:

– 16 Şubat ile 11 Mart arası Merkür Balık burcunda geri hareket edecek. Bu en zorlu geri hareketlerden birisidir. Merkür balık burcunda zararlı durumdadır. Bu Retro dönemi ekstra dikkatli olmakta fayda vardır.

– 17 Haziran ile 13 Temmuz arası Merkür Yengeç burcunda geri hareket edecek. Özellikle bu dönem ev, yuva, aile, gayrimenkul, aile ilişkileri, alım-satım konularında aksaklıklar ve gecikmeler artabilir.

– 12 Ekim ile 5 Kasım arası Merkür Akrep burcunda geri hareket edecek. bu Retro zamanında parasal konular, borçlar, ödemeler, bankacılık işlemleri, şifreler konusunda stresli durumlar oluşabilir.

Merkür Retrosu nedir?

Merkür Retro'su çoğu insan tarafından bilinirken kimileri de Merkür Retrosu’nun ne olduğunu araştırmaktadır. Merkür Retrosu gerileme anlamına gelen olayların bütününe denilmektedir. Bu olay bir gezegenin geri harekette olması, aslında yörüngesinde yavaşlaması ve dünyadan bakıldığında da geri gidiyor gibi olmasından kaynaklanmaktadır. Bir gezegen gerilediği zaman astrolojik olarak dinlenme, yerinde sayma durumundadır. Bu nedenle de bu dönemde yönettiği alanlar, aktiviteler iyi çalışamaz ve  birçok alanda kargaşalar ortaya çıkar.

Merkür Retroları senede iki veya üç kez olmaktadır. Merkür bir iletişim gezegeni olduğundan dolayı hayatımızda önemli rol oynamaktadır. Tabii bununla birlikte Merkür'ün yönettiği alanlar sadece iletişim değildir. En önemlileri; iletişim, düşünce, haberleşme, yazma, teknoloji, seyahatler, ticaret, reklam, kitap, senaryo ve yazılı kaynaklardır.  Merkür Retrosu gündelik yaşantıyı büyük ölçüde etkileyebilir. Çoğu burçta bu durumdan etkilenmektedir.

Diğer yandan da hayatımızdaki karışıklığa son vermek için Merkür Retrosu iyi bir zamandır. Bu dönem de her şey kötüye gidiyor gibi görünür fakat bu sayede hayatımızdaki fazlalıklardan kurtulabiliriz. Merkür Retrosu döneminde sık sık yanlış anlaşılmalar, iletişim kopuklukları ve aksaklıklar yaşanabilir. Ayrıca teknolojik aletlerde sorunlar yaşanabilir. Gezegenler şu şekilde hareket eder:

Merkür:

Dört ayda bir üç hafta kadar geri hareket eder.

Venüs:

Bir buçuk senedir bir yaklaşık 42 gün kadar geri hareket eder.  

Mars:

İki buçuk senede bir yaklaşık 90 gün kadar geri hareket eder.

Jüpiter:

Bir buçuk senedir bir 120 gün kadar geri hareket eder.

Satün:

Her sene 130 gün kadar geri hareket eder.

Uranüs:

Geri hareketi ortalama beş ay kadar sürer.

Neptün:

Geri hareketi ortalama beş buçuk ay kadar sürer.

Plüton:

Ortalama 5-6 ay kadar geri hareket eder

Merkür Retrosu etkileri nelerdir?


Merkür Retrosunun birçok etkisi mevcuttur. Merkür Retroları iletişim, ev aletleri arızaları, yanlış anlamalar, alınganlıklar, asılsız dedikoduların yoğunlaştığı bir dönem olabilmektedir. Bu dönemde elektronik eşyalar da bir takım bozulmalar meydana gelebilir. Cep telefonları, bilgisayar, televizyonlar  vb.. gibi eşyalarda sıkıntı yaşanabilir.

İş yaşantısında ise bazı aksaklıklar meydana gelebilir. Bu dönem işe başlamak için uygun bir dönem sayılmaz. Bu zamanlarda yeni başlangıçlara, yeni projelere imza atmamak önemlidir. Fakat uzun zaman önce ayarladığınız bazı işleriniz hatta evlilik tarihleriniz Merkür gerileme zamanına denk geliyorsa bu sorun teşkil etmemektedir. Konu ne olursa temelleri önceden atıldığı için işinize devam edebilirsiniz. Yarım kalan işlerinizi tamamlamak için harika bir zamandır.

Merkür Retrosunun burçlara etkisi nelerdir?

Ünlü astrologlara göre, 2020 yılı için Merkür’den kaynaklanan gerilemenin pek çok etkisi olacaktır. Bu etkilerin Türkiye için önemi de oldukça büyük bir yer kaplamaktadır. Astrologlara göre Türkiye bu süreçte ekonomik dalgalanmalar yaşayacak ve ekonomide, çok sayıda iniş ve çıkış gözlemlenecektir. Bu iniş ve çıkışlar ise, birçok yatırımcı için daha çok para kazanma imkanı sunacaktır. Daha çok Türkiye için ne olacağı belli olmayan bir döneme giriş görülmektedir.

Merkür Retrosu her yıl bir burç grubunu etkilemektedir. 2020’da ise bu dönem toprak grubunu etkileyecektir. Merkür 2020 yılında 4 kez Retro’ya girecektir. Bu durum ise, para ve finans konularında sıkıntı yaşanmasına ve insanların üzerinde izler bırakmasına neden olacaktır. 2020 yılında retrodan etkilenecek olan burçlar ise Oğlak, Boğa, Başak ve tekrar Oğlak olacak şekilde belirlenmiştir. Bu burçların ne zaman etkileneceği ise şu şekilde belirtilebilir:

  • 6 Ocak tarihinden 26 Ocak tarihine kadar, Oğlak burcunda gerileme yaşanacak.
  • 29 Nisan’dan, 23 Mayıs tarihine kadar Merkür, boğa burcundan gerileyecek.
  • 31 Ağustos tarihinde Başak burcunda gerilemeye başlayacak ve 23 Eylül tarihinde, Merkür’ün gerilemesi son bulacak.
  • Son olarak 20 Aralık tarihinde Oğlak burcundan tekrar gerilemeye başlayacak ve bu etki, 9 Ocak 2021 tarihinde son bulacak.

Özellikle toprak grubu burçlarının çok dikkatli olması gereken bu dönem, dünya genelinde de büyük olaylar ve din ile ilgili pek çok karmaşa yaşanmasına neden olacaktır. Merkür Retrosu sadece Türkiye’yi değil, dünya genelindeki tüm insanları, sosyal ve ekonomik yönden olumsuz etkileyecektir.

Retro ne demek?

Retro kelimesi Latince'de ''geriye doğru'' anlamına gelen bir kelimedir. Bu kelime, ''Geçmişe yönelik, geçmişe ait, geçmişi de kapsayan'' anlamlarını barındırır.

 Gezegenler geri hareket ettiği dönemlerde, hayatımızda geçmişte kalan irili ve ufaklı konuları yeniden önümüze getirebilir. Bu konular çözülmeli ve geçmiş artık geride bırakılmalıdır. Bu bazen eski bir borç olabilir, bazen kapanmamış bir mesele olabilir. Bazen eski bir ilişki olur, bazen de eski dostlar ve arkadaşlar olabilir. Böyle bir şekilde geçmişte kalan konunun yeniden gündeme gelmesi beklenir. Astrologlar ise retro dönemlerde yeni bir takım başlangıçlar yapmak yerine, eski defterleri gözden geçirmenin, eski hesapları açıp bunların üzerinden geçmenin, eski konularla yüzleşmenin, eskiden yarım bırakılan işlerin tamamlanmasının daha uygun olduğunu söyler. Retro dönemlerinde eski sevgilinin ya da arkadaşın geri dönmesine itibar etmemek gerekmektedir.

Retronun etkileri nelerdir?

Retro, yukarıda da bahsedildiği gibi, bir gezegenin geri yönde hareket etmesi demektir. 2020 yılında da ise bu gezegen Merkür’dür. Gerçekte hiçbir gezegen hareket etmez ancak, dünyadan bakıldığında geriliyormuş gibi görülür. Bu gerilemenin ise, üzerimizde pek çok etkisi bulunmaktadır. Bu etkiler genellikle enerji ve hareketlerimizde yaşadığımız geri çekilme olarak görülmektedir.

 2020 astroloji yorumları açısından, Merkür Retro’sunun üzerimizde yaratacağı etkilerden şu şekilde bahsedilebilmektedir:

  • Retro etkisi, bir şeyleri yeniden görmemizi ve daha önce keşfetmediğimiz olayların farkına varmamızı sağlar.
  • Bu dönem, hayatınızı dinlenmek için en güzel dönemidir. Çünkü enerji düşüşü yaşanmaktadır.
  • Retro, geçmişte kaçırdığımız olayları ve haberleri yeniden görebilme fırsatı sunar. Bu süreçte dünyayı farklı bir bakış açısıyla gördüğümüz için, hataları telafi etmenin ve eski hataları tekrar yapmamanın, en güzel dönemidir.
  • Retro, hayatımızın dinlenme dönemi olduğu için, geçmişi tekrar düşünme ve hayatınızı tekrar değerlendirme fırsatı sunar. Bu da enerjinizin yenilenmesine neden olur.

 


Son Güncelleme: 16.02.2020 16:27
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.