2020 Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Mart ayının kaçında? Miraç Kandili ne zaman?

İslam alemi için en kritik günlerden biri olan ''2020 Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Mart ayının kaçında? Miraç Kandili ne zaman?'' sorularının yanıtını içeriğimizde derledik. İşte Miraç Kandili hakkında merak ettikleriniz.

2020 Miraç Kandili hangi güne denk geliyor? Mart ayının kaçında? Miraç Kandili ne zaman?

Miraç Kandili, 2020 yılında Mart ayına denk geliyor. Hicri Takvim’de Recep ayı içerisinde idrak edilen kandil, İslam alemi için de son derece büyük bir öneme sahiptir. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın dini günler takvimi içerisinde yer verdiği kandil tarihlerine ilişkin detaylar geçtiğimiz aylarda aktarılmıştı.

Miraç Kandili hangi güne denk geliyor?

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu 2020 dini günler takviminde Receb ayının 26. gününde idrak edileceği görülen Miraç Kandili, 21 Mart 2020 Cumartesi gününe denk gelmektedir.

Miraç kandilinin önemi nedir?

Miraç, Mekke’de rilasetin en zor günlerinde Hz. Muhammed s.a.v.’ın bir gece Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksa’ya, ardından semaya ve Allah C..’nin sonsuz kudretinin eserlerini temaşa etmiş olduğu hikmet yüklü yolculuğu ifade ediyor.

Miraç, aynı zamanda 5 vakit namazla yükselme, hikmet, hakikat, evrensel mesajları yaşayıp Allah C.C.’nin sonsuz rahmet ve merhametine ulaşmak anlamını taşımaktadır.

Öiraç; varoluşun gaye ve hikmetini anlayıp, huzur ve güven içerisindeki hayatın; kan, gözyaşı, yoksulluk ve sefaletin yok olduğu dünyanın inşası için çalışmak anlamına da geliyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 12:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler