24. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı!

Polis Meslek Eğitim Merkezleri sınavına girecek olanların Sınav Giriş Belgeleri yayınlandı. 24.Dönem POMEM belgelerine nasıl ulaşabileceğiniz bilgisi haberimizde.

24. Dönem POMEM Sınav Giriş Belgeleri Yayınlandı!

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM sınavına giriş belgeleri yayınlandı. Sınav Giriş belgelerinin yanında ön sağlık kontrolünü ve fiziki yeterlilik için girecekleri sınav yerleri ile hangi tarihte olacağı da açıklandı. 

Başvuru için gereken bilgileri www.pa.edu.tr adresinden ulaşabilecek olan adaylar, başvurusu kabul edilen adaylar evrak teslimlerini nereye yapmaları gerektiğini de bu intenet sitesinden öğrenebilecekler. Sınava nerede gireceği ile ilgili sınav merkezlerinin açıklandığı listeyi de www.pa.edu.tr adresinden görebilecekler. Sınav tarihlerini öğrenen adaylar sınav merkezlerine gidip ilk önce ön sağlık kontrolünden geçecekler. Daha sonra fiziki yeterlilik sınavına girecek olan adaylar bu sınavdan da başarıyla geçtikten sonra mülakata girecektir. Mülakat sınavlarının nerede ve ne zaman olacağı daha sonra açıklanacaktır. Adaylara sınavla ilgili herhangi bir giriş belgesi verilmeyecektir.

Sınav sonuçları www.pa.edu.tr adresinde yayınlanacaktır. Sınav sonuçlarına intenet sitesinden baktığınız gibi mülakat tarihleri ve yerlerine de aynı siteden bakabileceksiniz. Sınavda başarılı olan adaylar mülakata hak kazanacaktır. 

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 19:22

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet karatun
Mehmet karatun - 5 gün Önce

Başvurdum nezman cagirirlar acaba