25 Bin Korucu Alımına Başvuracak Adaylara Uzman Erbaş Olma Şansı!

25 bin korucu alımına başvuracak adaylar için uzman erbaş olma şansı doğdu. İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde istihdam edilecek personel için gereken şartlar ortaya çıktı.

25 Bin Korucu Alımına Başvuracak Adaylara Uzman Erbaş Olma Şansı!

İl ve İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde 25 bin korucu alımları gündeme alındı. Korucu alımlarına ilişkin duyurular gerçekleşmekte ve bununla birlikte adaylarda bulunması gereken kriterlerle ilgili detaylar açıklandı. Bireylerin en az ilkokul mezunu olması, T.C. vatandaşı olması gerekmektedir.

Kamu haklarından mahrum bırakılanlar, kamu zararına faaliyetlerde bulunanlar, yüz kızartıcı suç işleyenler ve 50 yaşını geçmiş bireyler başvuruda bulunamazlar. Yeterli sayıda başvuru yapılmaması halinde şartların esnetilmesi tamamen kurum ile ilgili bir durumdur.

Korucu Alım Duyurusu Ne Zaman Yayınlanacak?

İl veya ilçe jandarma komutanlıklarında ihtiyaç söz konusu olması halinde alım ilanları yayımlanıyor. Bu konuya ilişkin kısa bir süre sonra başvuru duyurusunun yayınlanması bekleniyor.

Uzman Erbaş Başvuru Detayları

İl veya ilçe jandarma korucu alımlarına başvuruda bulunan bireyler, görev sürelerini tamamlamaları halinde mülakat süreçlerine tabii tutulacaktır. Fiziki şartları yeterli görülen kişiler uzman erbaş olabileceklerdir. Konuya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından 3 bin güvenlik korucusu uzman erbaşın işbaşı yaptığını kaydetti. Göreve başlayan adaylar eğer istekliler ise başvurular değerlendirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2019, 16:02

YORUM EKLE