375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olacak? 375. Dönem Yedek Subay Celp Dönemi

Milli Savunma Bakanlığı 375. dönem yedek subay yerlerinin 19 Mayıs 2019'da duyurulacağını açıkladı. 375. Dönem Yedek subay celp dönemi bilgilerinizi e-devlet üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Detaylar haberimizde...

375. Dönem Yedek Subay Askerlik Yerleri Ne Zaman Belli Olacak? 375. Dönem Yedek Subay Celp Dönemi

Milli Savunma Bakanlığı 375. dönem yedek subay yerlerinin 19 Mayıs 2019 günü duyurulacağını açıkladı. İlan metninin bakanlığın resmi web sayfasında yayınlanacağı ve TRT aracılığıyla kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi. Tecilini bozduran veya askerlik yaşına gelen bireyler bakanlığın resmi sayfası üzerinden yedek subay olmaya hak kazanıp kazanmadığını öğrenebilir.

E-devlet sistemine T.C. kimlik numarası ve şifresi ile giriş yapan bireyler sorgulama işlemleriyle ilgili detaylara erişim sağlayabilir. Askerlik sevk bölgesinin yanı sıra adaylar web sayfası üzerinden askerlik şubesini, eğitim birliğini, celp bilgilerini, sevk bilgilerini öğrenebilir.

Yedek Subay Celp Dönemi Sorgulama

Celp bilgileriniz ve daha fazlasını askerlik şubelerinin yanı sıra e-devlet sisteminden de öğrenebilirsiniz. Yedek subay alımlarıyla ilgili bilgilere https://www.turkiye.gov.tr/yedek-subay-siniflandirma-sonucu adresine kimlik bilgilerinizi doğrulayarak erişebilirsiniz.

375. Dönem Yedek Subay Celp Dönemi

Askerliğe alım sürecinde yedek subaylar A ve B olmak üzere iki gruba ayrılırlar. Gruplara göre kişiler belirli tarihlerde birliklerine teslim olurlar. Hangi isimlerin hangi grupta yer aldığı ise otomatik olarak belirlenir.

 375. dönem sevk döneminde A grubunda yer alan bireyler 2019 yılında 3 Mayıs-8 Mayıs tarihleri arasında teslim olacaklar. B grubundakilerin alımları ise 1-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2019, 00:21

YORUM EKLE

Popüler Haberler