6 Kamu Kurumuna 91 Bekçi Alımı İçin Kadro Verildi!

8 bin bekçi alımının tamamlanmasının ardından, 6 kamu kurumunda görevlendirilmek üzere toplam 91 bekçi alımı yapılacak. Kamu kurumlarına bekçi alımı için yeni kadro verildi. Alımlar için her kuruma farklı sayıda bekçi kadrosu açıldı.

6 Kamu Kurumuna 91 Bekçi Alımı İçin Kadro Verildi!

Diyanet İşleri, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Sanayi Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Aile Bakanlığı bünyesine 91 adet bekçi alımı yapılacak. Resmi Gazete yazısında Diyanet İşleri Bakanlığı’na 31, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na 26, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesine 1, Sağlık Bakanlığı’na 7, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 24, Alile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesine 2, olmak üzere toplamda 31 bekçi alımı yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü kapsamında 8 bin bekçi alımının tamamlanmasının ardından, kamu kurumlarında görevlendirilmek üzere 91 bekçi personeli alımı yapılacak.

Bekçi Alımları Nasıl Yapılacak?

Toplamda 6 kamu kurumuna yapılacak bekçi alımları için, kurumlar açıktan atama yoluyla ilana çıkacak. Alımlar 2019 ve 2020 yıllarında gerçekleştirilecek.  

Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2019, 16:03

YORUM EKLE