8 Temmuz Sigara zammı sonrası yeni zamlı sigara fiyatları!

Bazı sigara fiyatlarına yeniden zam yapılıyor. Sigaraların ÖTV oranları yeniden düzenlendi ve bazı sigara markalarının fiyatları değişti. İşte 8 Temmuz sigara zammı sonrası yeni zamlı sigara fiyatları!

8 Temmuz Sigara zammı sonrası yeni zamlı sigara fiyatları!

Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada sigara ve alkoldeki ÖTV oranlarının yeniden düzenlendiği bildirilmiş, bu haber sonrasında sigara ve alkole ne kadar zam yapılacağı araştırılır hale gelmişti. Bu yıl yapılan sigara zamları çok tepki çekmişti. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan değişikliklerle birlikte sigara başına 0.26476 TL olan asgari sigara maktu vergisi, 0.289’e çıkarken, paket başına asgari maktu vergi ise 5.35 TL’den 5.77’ye yükseldi.

Geçtiğimiz gün sigara ve alkole uygulanan vergi artışı sonrasında bazı sigara fiyatlarında yeniden fiyatlandırma yapıldı. Sigaraya yapılan zamların ardından preisdent, hd blue, vigor, winner gibi sigaralara zam yapılacağı belirtildi. 8 Temmuz Pazartesi gününden itibaren Hazar kısa 8,50 TL, mmc kısa 9 TL, point blue 8,50 TL, president q Size 9 TL,HD katkısız 9,50 TL, Winner kısa 9 TL, Violet Menthol Slims 12 TL olacak. Philip Morris’in uygulayıp uygulamayacağı ise henüz netleşmedi.

zamlı sigara fiyatları

2-3 Mayıs’ta da sigara fiyatlarına zam yapılmıştı. British Tobacco ve Philip Morris marka sigaralara Mayıs ayında 2 TL’ye kadar zam uygulanmıştı.

2 Mayıs’taki Zam Sonrası Fiyatlar

sigara fiyatlarına zam yapıldı

3 Mayıs Zammı Sonrası Fiyatlar

zamlı sigara fiyatları

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 01:35

YORUM EKLE

Popüler Haberler