80. Özel Güvenlik Görevlisi Sınavı Ne Zaman? 2019 ÖGG Sınav Tarihleri Açıklandı! İşte Sınav Tarihleri

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bu yıl 80.si yapılacak Özel Güvenlik Görevlisi sınavı tarihi açıklandı. Özel Güvenlik Sınavına girişlerler için bilinmesi gerekenler, adaylarda aranan şartlar ve 2019 yılı ÖGG sınav tarihleri detayları ile haberimizin devamında...

80. Özel Güvenlik Görevlisi Sınavı Ne Zaman? 2019 ÖGG Sınav Tarihleri Açıklandı! İşte Sınav Tarihleri

Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı her yıl belirli tarihlerde Özel Güvenlik Görevlisi sınavları düzenlemektedir. Özel güvenlik olmak isteyen binlerce kişi bu yıl 80.si düzenlenecek sınavın ne zaman yapılacağını araştırmaya başladı. Daire Başkanlığı bünyesinde düzenlenen sınavlar ile adayların Özel Güvenlik Görevlisi temel eğitim bilgileri tespit edilmektedir. Hali hazırda görev yapan kişiler yetki belgesi alabilmek için sınavlarda ter dökmektedir.

80. Özel Güvenlik Görevlisi Sınavı Ne Zaman?

Bu sene 80.si düzenlenecek sınavın tarihi 17 Şubat 2019 olarak duyuruldu. Özel güvenlik görevlisi sınavları her yıl en az 4-5 kere düzenlenmektedir. Adaylar Özel Güvenlik Eğitim Kurumu’ndaki detaylara tam anlamıyla hakim olmalı ve sınavdan minimum 60 puan almalıdır. Bu seviyenin üzerindeki adaylar sertifika alma hakkına kazanacaklar. Sınavda yeterli puanı alamayan adaylar ise yıl içerisinde düzenlenen diğer 4 sınava girebilme hakkına sahiptir. Ancak her sınav için yeniden sınav harcı ödemesi yapılması gerekmektedir.

Özel güvenlik görevlisi olmak isteyen bireylerin adli sicil kaydı veya sabıka kaydı olmamalıdır. Silah kullanılabilmesi için 21 yaş doldurulmalıdır.

Adaylar en az lise veya dengi bir öğrenim kurumundan mezun olmalıdır. Silahsız özel güvenlik görevlisi olmak isteyen bireyler ise ortaokul veya dengi bir kurumda eğitimini tamamlamalıdır. Silahsız özel güvenlik görevlilerinin 18 yaşından gün almış olması gerekmektedir.

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019, 22:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler