9 Günlük Bayram Tatilinde Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Hava Durumu

Tatil planı yapan milyonlarca kişi 9 günlük bayram tatilinde hava nasıl olacak sorusunun yanıtını arıyor. Meteoroloji hava durumu bilgilerine göre birçok bayramda birçok bölgede sıcaklık mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

9 Günlük Bayram Tatilinde Hava Nasıl Olacak? Meteoroloji Hava Durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 31 Mayıs-6 Haziran 2019 tarihlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olacağını açıkladı. Meteoroloji’den edinilen bilgiye göre, Ramazan Bayramı’nın ilk günü ülke genelinde sıcaklık normallerin üzerinde olacak. Bayramın ikinci ve üçüncü günlerinde ise yer yer bulutlu ve yağışlı bir havanın hakim olması bekleniyor.

Bayramın ilk gününde İstanbul’da sıcaklık 18-28 derece, Ankara’da sağanak yağışlı 18-31 derece şeklinde seyredecek.

Sıcaklık Mevsim Normallerinin Üzerinde Olacak

Meteoroloji, gelecek hafta için sıcaklıkların Ankara'da 34, İstanbul'da 31, İzmir'de 35, Şanlıurfa'da 39, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye'de 38, Denizli, Düzce ve Malatya'da 36, Bursa, Konya, Adana ve Diyarbakır'da 35, Kayseri ve Isparta'da 33 derece olmasının beklendiğini paylaştı.

Meteoroloji, kronik rahatsızlıkları bulunanlar, çocuklar ve yaşlılar için de saat 10-16 aralığında güneşten uzak kalmaları gerektiğini, sıcaktan korunmak için önlem almaları gerektiğini duyurdu.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 18:12

YORUM EKLE

Popüler Haberler