Adalet Bakanlığı, CTE'ye 11 Bin 78 Memur Alımı Hangi Kadrolarda Olacak? İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

Adalet Bakanlığı personel alımı yapacak. Adalet Bakanı Gül açıkladı. Adalet Bakanlığı personel alımı ne zaman? Hangi kadrolara personel alımı yapılacak? Personel alımı ilan tarihi ne zaman? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı, CTE'ye 11 Bin 78 Memur Alımı Hangi Kadrolarda Olacak? İlan Ne Zaman Yayınlanacak?

Adalet Bakanlığı daha önce personel alımı yapılacağını açıklamıştı. Yapılan açıklamaya göre merkezde ve taşra da bulunan adliyelere, ceza evlerine infaz koruma memuru, zabıt katibi, destek personeli alımı yapılacak. Alımlar ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan onayı verdi. Peki alımlar ne zaman olacak? İşte detaylar...

Adalet Bakanlığı tam 11 bin 78 memur alacak. Adalet Bakanlığı merkez ve taşraya CTE'ye bağlı ceza evlerine alımı yapılacak olan memur alımlarıyla ilgili detaylar belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adliyelere ve Ceza Evlerine 11 Bin 78 memur personel alımı yapılacağını ifade etti. Ceza infaz kurumları ve adliyelerin ihtiyaç duyduğu bu personeller hamgi kadrolara alınacak? Merak edilen süreç hakkında Bakan Gül açıklamalarda bulundur.

Adalet Bakanlığı'na personel alınacağı haberi herkesi büyük bir beklentiye sokmuştu. Bu alımları takip edenler içim mijdeli haber Bakan Gül'den geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Bakan Gül, adliyeler ile ceza evlerine istihdam edilecek olan personel sayısını 11 Bin 78 olarak açıkladı. Bu alımların hangi kadrolarda ve ne zaman olacağı da belli oldu. Daha önce Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz da yeni açılacak olan cezaevleri için personel alımlarının yapılacağını belirtmişti. Bu alımlara başvuru yapmak için bekleyen binlerce kişi de büyük bir merak içerisinde süreci takip ediyordu.

HANGİ KADROLARA ALIMLAR YAPILACAK?

Şu an için kesin bir şey söylemek mümkün değil ancak taşradaki adliye ve ceza evlerinde en çok ihtiyaç duyulan birim zabıt katibi olarak dikkat çekiyor. Cezaevlerinde ise infaz ve koruma memuru sayısı oldukça fazla. Bakan Gül'ün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalara göre İnfaz ve Koruma Memuru, Zabıt Katibi, Mübaşir, Destek Personeli, İcra Katibi kadrolarına alımlar yapılacak.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlı bünyesinde çalışacak ve çoğunluğu katip ile infaz koruma memuru kadrolarından alınacak olan 11 bin 78 personel için Cumhurbaşkanı Erdoğan onayı verdi. Alım ilanlarının personel genel Müdürlüğü ile ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinden yayınlanacağı belirtiliyor. Bakan Gül, ilanların bu yıl içerisinde yayınlanacağının garantisini verdi. İlanlar cte.adalet.gov.tr aresi üzerinden ve pgm.adalet.gov.tr adresi üzerinden adaylara duyurulacak. Biz de sizler için ilanları takip etmeye devam edeceğiz.

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 09:02

YORUM EKLE
YORUMLAR
Umut
Umut - 4 hafta Önce

Miyoplu geciyo sıkıntı olmuyo yas sınırıda30 diye biliorum

Mahir
Mahir - 4 hafta Önce

Yaş sınırı var mı, yaş sınırını ne zaman kaldırmayı düşünüyor lar kaldırılması gerek çünkü emeklilik yaşı 60 .

İkm
İkm - 4 hafta Önce

Arkadaşlar miyopluyu sağlıktan geçiriyorlar mi bilgisi olan varsa yazsın

lol
lol - 4 hafta Önce

beklemedeyiz bakalım

Popüler Haberler