Adalet Bakanlığı Mübaşir Memur, Zabıt Katibi, Gardiyan (İnfaz Koruma) 17 Bin Alımı Hangi Tarihte Yapılacak? Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Adalet Bakanlığı ve Ceza Tevkif Evleri 17 bin personel istihdam edecek. Mübaşir memur, zabıt katibi, gardiyan (infaz koruma) alımı hangi tarihte yapılacak ve şartlar neler? Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bakanlık bünyesinde personel açığı olduğunu duyurmuş ve birçok farklı branşta kadroların açılacağını açıklamıştı.

Adalet Bakanlığı Mübaşir Memur, Zabıt Katibi, Gardiyan (İnfaz Koruma) 17 Bin Alımı Hangi Tarihte Yapılacak? Adalet Bakanlığı Personel Alımı Şartları

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, Adalet Bakanlığı bünyesinde birçok farklı branşta memur alımlarının gerçekleşeceğini açıkladı. Bakanlığa bağlı olarak çalışmak isteyen binlerce kişi Bakan Gül’ün açıklamasından sonra alımlara ilişkin detayları araştırmaya başladı.

Gül, bir tarih vermedi ancak personel alımlarının bu yıl içerisinde gerçekleşeceği kesinleşti. Bakanlığa 17 bin yeni kamu personeli istihdam edilecek ve bu durum iş arayan binlerce kişiyi heyecanlandırdı. Ceza Tevkif Evleri ve Bakanlığa 17 bin seviyesinde personel alımı gerçekleşeceği aktarılıyor. Alım yapılacak pozisyonların ise; katip, mübaşir, infaz koruma memuru, şoför ve destek personeli olacağı belirtiliyor. Ancak branşların bunlarla sınırlı olmadığını da belirtmek gerekiyor.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Bakanlık ve CTE bünyesinde kamu personeli istihdamı konusunda on binlerce vatandaş meraklı bir bekleyiş içerisinde. Alımların kısa bir süre içerisinde duyurulacağı ve adaylarda aranacak şartların kesinleşeceği belirtiliyor. Ancak duyuru yapılmamasına karşın başvurularda aranan genel şartlarla ilgili genel hükümler mevcuttur.

Adalet Bakanlığı Başvuru Şartları Nelerdir?

Personel alım başvurusunda bulunacak adayların; T.C. vatandaşı, kamu haklarından mahrum bırakılmamış olması gerekmektedir. Kasten işlediği bir suçtan dolayı bir yıl veya daha uzun bir süreyle hapis cezasına çarptırılanlar affa uğramış olsalar dahi başvuru yapamazlar. Milli savunmaya, kamu düzenine, Anayasal düzene, devlet sırlarını açığa çıkarmak suçlarından hüküm giyenler başvuramazlar. Dolandırıcılık, hırsızlık, rüşvet, ihaleye fesat karıştırmak, kaçakçılık suçlarından hüküm giyenlerin başvuruları reddedilmektedir.

Erkek adayların askerlikle ilişiği bulunmamalı, askerlik hizmetini ertelemiş, yedek sınıfa geçirilmiş olması gerekmektedir. Adayların güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmalıdır. Katiplik başvurusunda bulunan adayların 35, gardiyanlık başvurusunda bulunanların ise 30 yaşını geçmemiş olması gerekiyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2019, 00:08

YORUM EKLE

Popüler Haberler