İstanbul
parçalı az bulutlu
17 Temmuz 2019 Çarşamba 22:09
Adalet Bakanlığı ve CTE memur alımı başvuru ve sonuç açıklanma takvimi

Adalet Bakanlığı ve Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi çatısı altında personel alımı yapacağını duyurdu. Yayınlanan ilana binlerce aday başvuruda bulundu. Adliyeler ve Ceza Müdürlüklerinde 15 gündür çok yoğun bir çalışma yapılmakta ve yoğunlukla beraber adayların başvuruları ise inceleme altına alındı.

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN BAŞVURU YAPILDI?

Adalet Bakanlığınca yapılcak alımlar için;1099 sözleşmeli icra katibi, 3.071 sözleşmeli zabıt katibi, 1.169 sözleşmeli mübaşir, 96 sözleşmeli şoför, 58 sözleşmeli teknisyen ,30 sözleşmeli aşçı , 8 Avukat, 82 Hizmetli, 3 İstatistikçi, 98 Psikolog ve 85 Sosyal Çalışmacı pozisyonunda çalışmak için Türkiyenin her yerinden başvuru geldi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE Alımları için :6.126 infaz ve koruma memuru, 247 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 91 hemşire, 84 teknisyen, 169 destek personeli (şoför), 24 destek personeli (aşçı), destek personeli (kaloriferci) olmak üzere toplam 674 personel alımı yapılcağını duyurmasının ardından Türkiyenin birçok bölgesinden cezaevlerine başvurular yapıldı.

Başvurular ve Değerlendirmeler;

 Başvuran adaylar bakanlığın personel genel müdürlüğü ve İcra Dairesi Başkanlığı  için 1 Temmuz 2019 tarihindeki ilanlara başvurularını gerçekleştirdiler. Adalet bakanlığı Merkez ve Taşta Teşkilatı için alımı gerçekleştirilecek 276 personel için ise başvuruları 05 Temmuz 2019 tarihi ile 19 temmuz 2019 tarihinde alıyor. CTE personeli olmak isteyen adaylar ise başvurularını 01 Temmuz 2019 tarihi ile 16 temmuz 2019 tarihleri arasında yaptı.

Önemli Bilgilendirme CTE 171 Personel Alımı: Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere Ek-1 listede belirtilen yerlere sözleşmeli pozisyonda sözlü sınavla 108 psikolog, 24 sosyal çalışmacı, 36 öğretmen ve 3 veteriner hekim pozisyonları için başvurular 22/07/2019 tarihinde başlayıp 07/08/2019 tarihinde başvurular son bulacaktır.

Değerlendirme aşamasında ise başvuruda bulunan adayların KPSS'den almış oldukları puanlar dikkate alınacaktır. Lise mezun olup başvuran adaylar için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olan adaylar başvuruda bulundu. Adayların KPSS puanı dikkate alınıp Bakanlık tarafından düzenlenecek sıralamaya göre kadro sayısının belirli kat sayısı kadar aday sınava katılmayı hakedecekler.

İcra katibi, Zabıt Katibi ve Sözleşmeli Büro Personeli için 20 Katı, Mübaşir adayları ve Şoför için 10 Katı, İnfaz Koruma memuru adayları ve Hemşire, destek personeli (aşçı, kaloriferci) ve teknisyen için 5 katı kadar aday sınavlara katılmaya hak kazanacaklardır.

Başvuru Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı, İcra Dairesi Başkanlığı ve Personel Genel Müdürlüğü ve ceza ve tevkifevleri Genel Müdürlüğü için Uygulama sınavına girmeye hak kazananların listesi 30 Temmuz 2019 Salı günü sınavı yapacak adalet komisyonlarının bulunduğu adliyelerin İntenet sitelerinde ilan edilecektir. Merkez ve Taşra Teşkilatı için netleşen bir tarih yok.

Yani Adalet Bakanlığı ve CTE için Başvuruları Sonuçları 30 Temmuz 2019 Tarihinde İlan Edilecektir.

Uygulamalı Sınav Ne Zaman Yapılacak?

Adalet Bakanlığı ve CTE için başvurusu onay alan adaylar yapılan duyurunun ardından sınava hazırlanmaya başlayacaklar ve 20 Ağustos 2019 tarihinin ardından sınav yapılacak. Uygulama sınavı, sınavı yapacak adalet komisyonlarının bulunduğu adliyelerde 20 Ağustos 2019 Salı günü saat 09:00 da başlayacaktır. Uygulama sınavının belirlenen tarihte bitirilememesi durumunda devam eden günlerde sınava devam edilecektir. Uygulama sınavından en az bir hafta öncesinde Bakanlığın resmi İntenet sitesinde sınav metinleri ve sınava dair detaylar açıklanacaktır.

Uygulama Sınav Sonuçları ve Sözlü Sınavının ayrıntıları

Sözlü sınava girmeye hak kazananların listesi, en geç 02 Eylül 2019 Pazartesi gününe kadar sınavı yapacak adalet komisyonlarınında bulunduğu adliyelerin İntenet sitelerinde ilan edilecektir.

Sözlü sınav, sınavı yapacak adalet komisyonlarının bulunduğu adliyelerde 09 Eylül 2019 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayacaktır. Belirtilen tarihinin gününde sınavın bitirilememesi durumunda takip edilen günlerde sınava devam edilecektir.

Son Güncelleme: 17.07.2019 22:21
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler