AK Parti'den yeni askerlik sistemi açıklaması! Yaş kriterlerinde bir düzenleme olabilir

Askerlik süresini düşüren ve bedelli askerliği sürekli hale getiren kanun teklifi yarın TBMM'de görüşmelere başlanacak. AK Parti Grup başkan Vekili Bülent Turan'dan son dakika bir açıklama geldi. Turan açıklamasında; "Bedelli askerlikte yaş kriterlerinde yeni düzenleme olabilir" diye konuştu.

AK Parti'den yeni askerlik sistemi açıklaması! Yaş kriterlerinde bir düzenleme olabilir

AK Parti İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve arkadaşlarının imzasını taşıyan Askeralma Kanunu Teklifi TBMM'ye sunulması ve Milli Savunma Komisyonu tarafından kabul edilen yeni askerlik sistemiyle ilgili AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan önemli açıklamalarda bulundu. 

Turan, askerlik süresini düşüren ve bedelli askerliği sürekli hale getiren yeni askerlik kanun teklifinin yarın meclise getirileceğini belşrterek "Askerlik yasasının görüşmelerine yarın başlayıp bu hafta bitirmeyi arzu ediyoruz" diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Turan ayrıca bedelli askerlikte yaş kriterinde yeni düzenleme olabileceğine de dikkat çekerek yargı reformu paketinin ise askerlik paketinin hemen ardından gündeme geleceğini söyledi.

1927 yılından bu yana ilk kez değişiklik gerçekleştirilecek 1111 sayılı 'Askerlik Kanunu' düzenlemesi yoklama kaçaklarından bakayalara, hizmet süresinden bedelli askerliğe kadar geniş ve kapsamlı değişiklikleri de içerisinde barındırıyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 22:51

YORUM EKLE

Popüler Haberler