Aktifbank İşbirliğiyle PTT 60 Ay Vadeli Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

PTT tarafından yapılan yeni açıklama sonrasında vatandaşları yakından ilgilendiren haberler verildi. Aktifbank Ortaklığı ile Birlikte PTT İhtiyaç Kredisi Kampanyası Oluşturuldu! İşte Aktifbank ile PTT arasında imzalanan protokolün detayları ve çok daha fazlası…

Aktifbank İşbirliğiyle PTT 60 Ay Vadeli Uygun Faizli İhtiyaç Kredisi Kampanyası!

Aktifbank Ortaklığı ile Birlikte PTT İhtiyaç Kredisi Kampanyası Oluşturuldu!

Aktifbank ile PTT arasında imzalanan protokol ile birlikte PTT Tüketici Kredisi ürünü ortaya konuluyor. Bu kredinin altyapısının 2018 senesinde oluşturulmaya başlandığı ifade edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Bilindiği gibi PTT tarafından 2010 senesinden beri PTT Kredi Platformu kapsamında anlaşmalı olan 5 banka ile kredi kullandırımları yapılıyordu. PTT tarafından yapılan açıklamada Tüketici Kredisi ürünü ilk kez PTT personellerini ve emekli vatandaşları bünyesine aldığı ifade edildi. Fakat sonrasında yapılan faaliyetler ardından bu kredi uygulamasının herkes için geçerli olması gerektiği söylendi ve öyle de oldu.

PTT Şubelerinden Tüketici Kredisi Başvuruları

Tüm herkes için geçerli olacak olan PTT Tüketici Kredisi’nin altyapı çalışmaları 3.5 ay boyunda sürdü ve sona ermesi ardından deneme bölgesi olarak İstanbul’un kullanılması kararı alındı. PTT tarafından yapılan açıklamada şube ağlarının geniş olmasından ve ülkenin pek çok bölgesinde yer alıyor olmasından kaynaklı olarak PTT aracılığı ile kredi çekme imkanının ortaya konduğu belirtildi.

PTT’den 60 Ay Vadeli Tüketici Kredisi

PTT Tüketici Kredisi için öncelikli olarak Aktifbank ile bir protokol imzalandı. 2019 senesinin son bölümüne kadar yapılacak olan anlaşmalar ile birlikte öteki bankalarla da ortaklık kurulacak. Böylece pek çok banka üzerinden PTT Tüketici Kredisi Başvurusu gerçekleştirilebilecek. PTT’nin ortaya koyduğu bu kampanyasına tüm vatandaşlar başvurabilecekler. Kredi başvuruları yalnızca TCKN yazılı kimlik belgeleri ile gerçekleştirilebilecek. Kredinin banka tarafından onaylanması sonrasında vatandaştan gelir durumunun belgelenmesi talebinde bulunulacak. Tüm adımların atılması sonrasında vatandaşlar kredilerini aynı gün içinde alabilecekler.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2019, 11:23

YORUM EKLE

Popüler Haberler