Aman Dikkat! Tatile Diye Çıkıp Ortada Kalabilirsiniz!

Son yıllarda artan internet dolandırıcılıklarına bir yenisi eklendi. Tespit edilen dolandırıcılık sistemine göre lüks otelleri taklit eden hırsızlar, ödemenizi alıp ortadan kayboluyorlar.

Aman Dikkat! Tatile Diye Çıkıp Ortada Kalabilirsiniz!

Her yıl olduğu gibi bu yıl da tatilciler, son günlere kalmanın acısını yaşadılar. Çünkü sezon içinde çok ucuz olan otel fiyatları şimdilerde alev almış durumda. Artan döviz kuru ve zamlanan ürünler sonrasında fiyatlar iyice uçunca çare intenetten en uygun yollu oteli bulmaya kaldı. Ancak...

Ancak, geçtiğimiz günlerde ifşa edilen bir gerçek intenetten otel bakacakları korkutacak cinsten. Çünkü dolandırıcılar lüks otel sitelerinin birebir kopyasını oluşturarak, oda satışı yapıyor. Telefon üzerinden iletişim kuran ve ilgilenenlere otel odası ve tatil paketi satan dolandırıcılar bunu kimi zaman dopğrudan hırsızlık olarak kimi zaman ise komisyonculuk olarak gerçekleştiriyorlar.

Normal otel paket fiyatlarına göre daha yüksek olan bir oran ile satış yapan dolandırıcıların durdurulabilmesi için Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Başkanı Firuz Bağlıkaya açıklama yaptı.

BAŞKAN BAĞLIKAYA ÖNLEMLER İÇİN ÇALIŞMAYA BAŞLADI

Başkan Bağlıkaya, intenet üzerinden dolandırıcıların hedefi olan tatil sektörünü ele aldı. Dolandırıcıların bu şekilde otellerin sitelerini taklit ederek, insanların gasp edilmesini engellemek için çalışmalara başladıklarını söyleyen Bağlıkaya, en yüksek güvenlik ve barkod sisteminin sağlanacağının altını çizdi.

GÜVENLİK ŞARTLARI SAĞLANACAK

Web sitelerine getirilecek olan özel barkod taklit edilemez olacak ve böylelikle o siteden otel tutacak olan kişiler, barkodun üzerine mouse ile geldiklerinde otelin tüm resmi kayıt bilgilerini ve onaylarını görüntüleyebilecekler. Bağlıkaya, halen otel tutmak için bekleyenleri, ortaya çıkan bu tehlikeli durum ile ilgili olarak dikkatli olunması yönünde uyardı.

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2018, 10:25

YORUM EKLE