Ankara'da Yine Köpek Katliamı! Boş Arazide Çöp Poşetlerine Konulmuş Onlarca Köpek Bulundu!

Başkentte yine köpek katliamı! Geçtiğimiz günlerde Ankara Batıkent’te bir parkta onlarca köpeğin cesedi bulunmuştu. Bu olayların ardından Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin Çubuk yerleşkesi yakınlarındaki boş bir arazide çöp poşetlerine konulmuş onlarca köpek cesedi bulundu. Bu olayların üzerine vatandaşlar bu konu ile ilgili yetkililerin devreye girmesini istedi.

Ankara'da Yine Köpek Katliamı! Boş Arazide Çöp Poşetlerine Konulmuş Onlarca Köpek Bulundu!

Geçtiğimiz günlerde Ankara Batıkent’te yaşanan köpek katliamı toplumun tepkisini çekmişti. Bu olayın ardından Ankara’da tekrardan köpek katliamı yaşandı. Çubuk’ta Yıldırım Beyazıt Üniversitesi yerleşkesinin yakınlarındaki boş bir arazide, çöp torbalarına konulmuş köpek cesetleri bulundu.

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Deneği (HAYKURDER) Başkanı Erman Paçalı, bu haberi alır almaz Çubuk’a gitti ve bu olayın bir katliam olduğunu ifade etti. Paçalı, ölüm sebebinin ne olduğunu bilmediklerini, ancak bunun bir katliam olduğunu belirtti. Erman Paçalı, ülkemizde bu tarz olayların çok fazla yaşanmaya başladığını ve maalesef insanlığın yavaş yavaş çürüdüğünü söyledi. Yetkilere seslenen Paçalı, yetkilerin bu konu ile ilgili kanun çıkartması gerektiğini vurguladı. Yasa istediklerini belirten Paçalı, bu olaylara son vermenin tek yolunun kanun çıkartmak olduğunu ifade etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 20:50

YORUM EKLE
YORUMLAR
Geçmiş
Geçmiş - 6 gün Önce

1 haftalık haberi yeni paylaşıyosunuz