Ankara depremi sonrası değerlendirmeler! AFAD açıkladı

AFAD ve Kandilli Rasathanesi tarafından yapılan değerlendirmelere göre merkez üssü Kızılcahamam olmak üzere Ankara'da bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası değerlendirmeler ise merak uyandırdı.

Ankara depremi sonrası değerlendirmeler! AFAD açıkladı

Balkanlar ve Türkiye haftalardır depremlerle karşı karşıya. Farklı noktalarda gerçekleşen çok sayıda deprem ardından birçok kişi geleceğe yönelik endişeler taşımaya başlarken, bugün bir deprem daha gündeme geldi. Aktarılan güncel bilgilere göre merkez üssü Kızılcahamam olarak belirlenen deprem Ankara'da hissedildi. Şiddeti 3.0 olan depremin yerin 5 kilometre derinliğinde meydana geldiği tespit edildi. Kentte can veya mal kaybının da olmadığı bilgisi paylaşıldı.

Bilgiler Anlık Olarak Paylaşılıyor

Kandilli Rasathanesi'nin anlık olarak gerçekleştirdiği ölçümler, intenet üzerinden hızlı bir şekilde paylaşılıyor. Bugünkü depremin detayları incelendiğinde ise saat 12:06'da Kızılcahamam ilçesinde meydana gelen deprem 3.0 şiddetini gördü ve zeminden 5 km derinlikte oluştu.

Yaşanan depremleri anlık olarak takip etmek ve değerlendirmeleri görüntülemek için Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem- Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi'nin sayfasına BU LİNK üzerinden erişebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2019, 14:10

YORUM EKLE