Ankara Mobilyacılar Sitesinde Korkunç Yangın

Ankara'da Mobilyacılar Sitesi'nde yaşanan yangın faciasında Suriye uyruklu olduğu tespit edilen 5 işçi yaşamını yitirdi. 5 kişinin de yaralandığı yangının söndürülebilmesi için soğutma çalışmaları sürüyor.

Ankara Mobilyacılar Sitesinde Korkunç Yangın

Ankara Mobilyacılar Sitesi’nde bir fabrikada yangın çıktı. Mobilya fabrikası olduğu tespit edilen 4 katlı fabrikada mahsur kalan 5 işçi pencereleri kırdı ve itfaiye ekiplerinin merdivenli araçlarıyla kurtarıldı. Yangın dumanından etkilenen işçilerin sağlık durumunun iyi olduğu ve hastanede tedavilerinin sürdüğü öğrenildi.

Akşam saatlerince meydana gelen yangının çıkış sebebi ise henüz bilinmiyor. Koltuk üretimi yapan fabrikadan çıkan dumanları fark eden vatandaşlar itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu. Gelen bilgiler üzerine çok sayıda itfaiye ekibi olay yerine sevk edildi. Yaralılara ilk müdahalelerin yapılmasının ardından yaralılar çevre hastanelere sevk edildi.

Yangın dumanından etkilenen itfaiye personeline de zaman zaman ambulanslarda müdahale edildiği belirtiliyor.

5 İşçi Yaşamını Yitirdi

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, mobilya atölyesinde çıkan yangın sonucunda Suriye uyruklu 5 olduğu tespit edilen 5 işçinin hayatını kaybettiğini duyurdu. 5 işçinin de yangın dumanından etkilendiği ve çevre hastanelerde kontrol altında olduğunu kaydeden Ersoy, soğutma çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 16:30

YORUM EKLE

Popüler Haberler