Ankara-Yozgat arası yüksek hızlı tren ( YHT) ne zaman hizmete girecek?

Ankara-Yozgat arası mesafeyi 55 dakikaya düşürmesi hedeflenen yüksek hızlı tren (YHT) ne zaman hizmete girecek? Vali Kadir Çakır, projelerin zamanında tamamlanması için şantiye şefi ve YHT hattı proje müdürüne talimat verdi.

Ankara-Yozgat arası yüksek hızlı tren ( YHT) ne zaman hizmete girecek?

Ankara-Yozgat arasındaki mesafeyi 55 dakikaya düşürmesi hedeflenen hızlı tren inşaatı devam ediyor. Yozgat’a her anlamda katkı sağlayacak havaalanı inşaatı da büyük bir hızla sürdürülmekte. Yozgat’taki bir yerel gazetede yer alan habere göre; Vali Kadir Çakır, Yozgat Sivas Hattı proje müdürü Altan Aydoğmuş ve Havaalanı Şantiye Şefi Cevdet Özcan ile bir araya gelerek çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Belirtilen Tarihlerde Hizmete Girmesi İçin Talimat Verdi

Yozgat Valisi Kadir Çakır, yapılan her iki yatırımın da açıklanmış olan tarihte hizmete girebilmesi için şantiye şefi ile proje müdürüne talimat verdi. Yozgat Havalimanı’nın temeli 4 Haziran 2018 tarihinde üst düzey bürokratlar ve binlerce vatandaşın katılımıyla atılmış ve ardından çalışmalara başlanmıştı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 09:32

YORUM EKLE
YORUMLAR
Caner
Caner - 9 ay Önce

Hızlı tren yozgat Sivas iç anadolu kalkınma üretim pazarlama ihracat programlarına alt yapı olacak kalkınmaya hız ivme vereceginei naniyorum geç kalmış proje şükür reisimiz hayata geçirdi


Popüler Haberler