Ankesörlü Telefon Soruşturmasında 87 Gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın FETÖ üyelerinin tespitine yönelik yürüttüğü ankesörlü telefon soruşturmasında 87 kişinin gözaltına alındığı belirtiliyor. Gözaltına alınanların arasında polis sınavlarını çalanlar da bulunuyor.

Ankesörlü Telefon Soruşturmasında 87 Gözaltı

Terör örgütü FETÖ’nün Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda görev yapan üyelerine yönelik operasyon sürüyor. Yürütülen soruşturma kapsamında 40 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmişti. 20 ilde eş zamanlı düzenlenen baskınların sonucunda gözaltına alınanların 21’inin halen aktif görevde olduğu öğrenildi. Firari örgüt üyeleri için eş zamanlı baskınlar sürüyor ifadeleri paylaşıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sınav çalan örgüt üyelerine yönelik de çalışmalar sürüyor. 2011 yılında polislikten komiserliğe geçiş sınavının sorularını çalan örgüt üyelerine gözaltı operasyonları düzenlendi. Sınav sorularına erişen ve komiser yardımcısı olan 29 kişi hakkında Ankara merkezli operasyon düzenlendi.

M.E.B. Çalışanların Gözaltı Operasyonu

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde çalıştığı tespit edilen 18 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Bu soruşturma kapsamında da Ankara merkezli 7 ilde eş zamanlı baskınlar düzenlendi. 18 şüpheliden 13’ünün FETÖ dolayısıyla ihraç edildiği, 2’sinin emekli olduğu ve 3’ünün de halen görev yaptığı öğrenildi. Gözaltına alınan zanlılar Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde ifade veriyor. Hakkında gözaltı kararı verilen ancak halen yakalanamayan şüpheliler için operasyonların sürdüğü aktarılıyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2018, 08:57

YORUM EKLE