Anne ve Baba Bağımlılıklarından Bebekleri Sayesinde Kurtuldu

Denizli de yaşam sürmekte olan çift, uyuşturucu bağımlılığıyla mücadele vermekteydi. Tedaviye rağmen bağımlılıklarından vazgeçmeyen aile, bebekleri sayesinde kurtuldular;

Anne ve Baba Bağımlılıklarından Bebekleri Sayesinde Kurtuldu
Lise çağında uyuşturucu kullanmaya başlayan ve geçtiğimiz yıl evlenen çift, büyük sıkıntılar yaşamaktalardı. Hatta uyuşturucu madde kullanmaktalarken de ‘’Ayaz’’ isimli bir çocuk dünyaya getiren aile, sonunda yeniden tedavi olmaya karar verdiler. Evlilikten hemen sonra uyuşturucu probleminden kurtulabilmek için tedavi olmaya karar veren ancak başarılı olamayan çift, doğan çocuk sayesinde yeniden hayata tutundu. Ailenin uyuşturucu bağımlısı olması sebebiyle bebekleri rahatsızlanan ve bundan sonra da yeniden tedavi olmaya karar veren Denizli’deki aile hatalarının farkına vardılar.

Bebek Doğduktan 15 Gün Sonra Yeniden Başladım

Hamileliğin ilk dört ayında uyuşturucu kullanan ve daha sonra da bebek doğduktan 2 hafta sonra yeniden madde kullanmaya başlayan anne, kendisinden nefret ettiğini belirtti. Madde kullandığı için bebeğinin çenesinin titrediğini gözlemleyen aile, hatasından ders aldı. Şuanda bebeklerinin durumunun gayet iyi olduğu belirtildi. Bunun yanı sıra bu alışkanlığa devam etmesi halinde Ayaz bebeğin çok büyük sıkıntılarla karşı karşıya gelebileceği belirtildi.

Vücudun İşlevsiz Kalmasına ve Ölümlere Sebep Olur

Madde bağımlılığı insan vücudunu tamamen olumsuz yönde etkiler. Özellikle de belirli bir süre sonra kişinin daha fazla uyuşturucu maddeye ihtiyaç duymasıyla birlikte bu sorun daha da kolay bir şekilde etkisini gösterir. Pek çok ölümcül hastalığın meydana gelmesinde de bu durumun en önemli etkenler arasında yer aldığı eklendi. Kişinin ciddi sıkıntılarla karşılaşmasına sebep olan bu durumdan kurtulabilmek için gerekli uzmanlarla görüşülmesi gerektiği açıklandı.

Kişinin Dünyası Tamamen Alt Üst Olur

Kişinin akli dengesi alt üst olur ve kişi daha önce hiç sergilemediği davranışlarda bulunur. Aynı zamanda sürekli olarak bir mide bulantısı halinin yer alıyor olması da durumun ne kadar acı olduğunu açıkça göstermekte. İç organların zehirlenmesine sebebiyet veren bu durum aynı zamanda bireyin çevreyle olan uyumunu en aza indirir. Bu durum da kişinin saldırgan tavırlarda bulunabilmesine sebep olmakla birlikte aynı zamanda aileyle olan bağlar da iyice zayıflar.

Bu konuda ebeveynlerimizin çok daha dikkatli olması önerildi. Her ebeveynin muhakkak çocuklarına zararlı alışkanlıklardan bahsederek gerekli önlemleri alması gerektiği yönünde önemli uyarılarda bulunuldu.
Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2017, 03:20

YORUM EKLE