Antalya'da 5 Yıldızlı Otelde Korkunç Facia!

Bayram tatilini değerlendirmek üzere Antalya'da 5 yıldızlı otele tatile giden ailenin ocağına ateş düştü. 6 yaşındaki çocukları otelin yüzme havuzunda boğuldu.

Antalya'da 5 Yıldızlı Otelde Korkunç Facia!

Arı ailesi Antalya'nın Manavgat ilçesinde 5 yıldızlı bir otele bayram tatili için gitmişti. Dün akşam saat 18:00 sularında ailenin büyük çocuğu Atakan Yiğit Arı, otelin havuzuna girdi. Bir anda havuz içerisinde batıp çıkmaya başlayan Atakan Yiğit, çevredeki vatandaşlar tarafından fark edilerek, hemen havuzdan çıkarıldı. 6 yaşındaki Atakan Yiğit, acil olarak Manavgat Devlet Hastanesi'ne ulaştırıldı ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen yaşamını kaybetti.

5 YILDIZLI OTELDE DEHŞET ANLARI

Eskişehir'de yaşamakta olan Ersin ve Hatice Arı çifti 6 yaşındaki oğulları Atakan Yiğit ve 3 yaşındaki Beyza Emine'yle beraber bayram tatili için Manavgat'ın Karaağaç bölgesinde 5 yıldızlı bir otele tatil için gittiler. 4 kişilik aile tatillerini otelde gerçirmekteydiler. 28 Ağustos Pazartesi günü anne Hatice Arı, küçük kızı Beyza Emine ile şezlongda vakit geçirmekteydi. Bu esnada baba Ersin Arı ve oğlu Atakan Yiğit Arı ise otelin kaydıraklı yüzme havuzunda vakit geçirmekteydi. Saat 16:30'da havuzda eğlenmeye başlayan baba, oğul 2 defa kaydıraktan kaydılar. Daha sonra baba Ersin Arı, kaydırağın yanında kalan terliklerini almak için Atakan Yiğit'i havuzda bırakarak uzaklaştı. Bu esnada derinliği 139 santimetre olan havuzda tek başına kalan Atakan Yiğit, bir süre sonra aniden dengesini kaybederek batıp çıkmaya başladı. Kollukları olmayan Atakan Yiğit'in çırpınışlarını fark eden civardaki vatandaşlar ve cankurtaranlar onu kurtarmak için hemen havuza atladılar.

Havuzdan hemen çıkarılan Atakan Yiğit'e ilk müdahaleyi otelde bulunan sağlık görevlileri yaptılar. Suni teneffüs yapılan Atakan Yiğit, gelen ambulans ile birlikte Manavgat Devlet Hastanesi'ne yetiştirildi. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen küçük çocuk 1 saat sonra yaşama veda etti.

AİLE VE OTEL YETKİLİLERİ KARŞI KARŞIYA

Olayın gerçekleşmesinin ardından jandarma görevlileri olayın gerçekleştiği havuz etrafında görgü tanıkları ve olay yeri hakkında araştırmalar yaptı. Aile, gerçekleşen olaydan ötürü otelin suistimalinin bulunduğunu öne sürerken, otel yetkilileri ise havuzun standartlara uygun olduğunu, uyarıların ve havuz etrafında can kurtaranların bulunduğunu beyan etti.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2018, 19:23

YORUM EKLE