Asgari ücrete anında onaylı kredi veren bankalar

Günümüzde asgari ücretle hayatını devam ettiren milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. Ancak asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımıza bankalar çoğu zaman yüksek miktarlarda krediler vermemektedirler. Bu yazımızda Asgari Ücrete Anında Kredi Veren Bankalardan bahsedeceğiz. İşte ayrıntılar…

Asgari ücrete anında onaylı kredi veren bankalar

Asgari Ücrete Anında Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde asgari ücretle geçimini sürdüren milyonlarca vatandaşımız bulunmaktadır. Ancak asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız kredi çekme durumuna girdiklerinde bazı problemlerle karşılaşmaktadırlar. Bankalar yüksek gelir olmadığı için asgari ücret ile çalışan vatandaşlara kredi hizmeti vermekten kaçınmaktadırlar.

Fakat bu durumdan mağdur olanlar elbette asgari ücretle çalışan vatandaşlarımızdır.

Asgari Ücrete Kredi Veren Bankalar Var mı?

Asgari ücretle çalışan ve kredi kullanmak isteyen binlerce vatandaşımız bulunmaktadır. Asgari ücretle çalışan vatandaşlara kredi vermeyen çoğu bankanın yanı sıra asgari ücrete kredi veren bankalar da bulunmaktadır.

Kredi sicili iyi olan, borçlarını düzenli olarak ödeyen tüm vatandaşlarımız kredi başvurusunda bulunarak kredi kullanabilmektedirler. Asgari ücret ile çalışan vatandaşlarımız da bu koşulları sağladıklarında bankalar kapsamında kredi kullanabilmektedirler.

Fakat kimi durumlarda vatandaşların kredi başvuruları reddedilmektedir. Bu yüzden asgari ücretle çalışan vatandaşlarımız bankalar arasında daha kolay kredi veren bankaları tercih etmektedirler. Peki bu bankalar hangileridir?

Asgari Ücretlilere Kredi Veren Bankalar

Asgari ücret 2019 senesinde 2020 TL olarak belirlenmiştir. Bankalar kredi değerlendirmelerini asgari ücret üzerinden yapmaktadır. Bu yüzden normal şartlarda asgari ücretlilerin kredi başvuruları kabul edilmektedir. Ancak daha önceden bir kredi çekilmişse ve bu kredinin borcu halen ödeniyorsa yeni bir kredi çekilmesi mümkün olamamaktadır. Aynı zamanda kredi notu düşük olan vatandaşların başvurularının da reddedilmesi gibi bir durum söz konusu olabilmektedir.

Aşağıdaki bölümde Asgari Geçim İndirimi Dahil Hesaplamalara dair tablo yer almaktadır.

 

Asgari Geçim İndirimi (AGİ) Dahil Hesaplama Tutar
Bekar birey için belirlenen ücret 2.020 TL
Evli, Eşi Çalışmayan birey için ücret 2.058,37 TL
Evli, Eşi Çalışmayan 1 Çocuklu birey için ücret 2.087,15 TL
Evli, Eşi Çalışmaya 2 Çocuklu birey için ücret 2.115,93 TL
Evli, Eşi Çalışmayan 3 Çocuklu birey için ücret 2.154,30 TL
Evli, Eşi Çalışan birey için ücret 2.020 TL
Evli, Eşi Çalışan 1 Çocuklu birey için ücret 2.048,78 TL
Evli, Eşi Çalışan 2 Çocuklu birey için ücret 2.077,56 TL
Evli, Eşi Çalışan 3 Çocuklu birey için ücret 2.115,93 TL
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2019, 09:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler