Askerin yemin töreni askerliğe başladıktan ne kadar sonra, ne zaman olur?

Ülkemizdeki erkek vatandaşların askerlik yapma zorunlulukları bulunmaktadır. Askere giden her erkek, yemin töreninin ne zaman olacağını merak eder.

Askerin yemin töreni askerliğe başladıktan ne kadar sonra, ne zaman olur?

Askere giden her erkek vatandaşın aklındaki ilk sorulardan biri yemin töreni ne zaman olacak sorusudur. Askerliğe başlayan kişilerin usta birliklerine gitmeden önce yapacakları yemin töreni, halka açık bir şekilde gerçekleşmektedir. Askerlikte yemin töreni ne zaman olur? İşte bu sorunun cevabı...

Yeni dönemde askere alınacak er ve erbaşlar, yemin töreninin ne zaman olacağını merak ediyor. Bu konuda intenet üzerinden araştırma yapmaya başladılar.

Askerlikte yemin töreni, acemi birliğine katılımdan 3 hafta sonra gerçekleşir. Bazen bu tarih 23 veya 26 gün aralığında değişebilmektedir.

YEMİN TÖRENİ SÜRESİ NE KADAR?

Yemin töreni süresi duruma göre değişkenlik gösterse de ortalama süresi 1 saattir. Tören öncesi hazırlık süresini de hesaba katarsak toplamda 4-5 saat sürmektedir.

YEMİN TÖRENİNDEN SONRA İZNE ÇIKILIR MI?

Acemi birliğini bitiren askerler yemin töreninden sonra yol iznine çıkmaktadır. Yol iznine 7 günlük dağırım izni de eklenmektedir. İsteyen askerler bu izni de kullanabilirler.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 15:09

YORUM EKLE

Popüler Haberler